Чому розуміння себе – це ключ до натхнення, а не навпаки?

Привіт! Як твої справи? Хочу почати тиждень з питання, відповідь на яке, може дати тобі багато ключів до аналізу і розуміння своєї мотивації, а отже, до більшого пізнання себе.

Розуміння себе – це забіг на довгу дистанцію, можливо, навіть на все життя. Коли згадую, що в мене творилося в голові ще 10 років тому, то можу з впевненістю сказати, що чим далі, тим легше:) Тобто, якщо ти відчуваєш невизначеність, нерозуміння, що тобі подобається, взагалі відсутність будь-яких орієнтирів куди іти і що роботи, то знай, що це тимчасово:) Але тимчасово лише за умови, що ти працюватимеш над собою кожного дня.

З розуміння себе починається щастя, натхнення, робота мрії, ідеї, ентузіазм і мотивація. Ланцюжком продовжуються щасливі люди навколо, рух в правильному напрямку та відкриття своїх нових сторін, талантів і зірок… Це пригода, яка вартує зусиль самоаналізу та самовдосконалення. 

З чого ж починається розуміння себе?

Інколи зустрічаєш людей і розумієш, що вони на своєму місці. Вони сяють, вони професіонали, вони надихають і дарують якусь особливу енергію… Навіть не сумнівайся, що за цією гармонією стоїть багато годин намагань зрозуміти себе. Бо це ключ, до розуміння життя, яке робить тебе щасливим і до розуміння світу. Так ти твориш особливу і натхненну призму саме для тебе.


Знайди час

Собі потрібно приділити час. Я кажу не про час з друзями чи коханими, не про фільми чи фестивалі… Я кажу про час наодинці з собою. Як не дивно, але в сучасному швидкому світі, коли ми звикли постійно щось робити, щось читати, щось дивитися чи щось слухати, час наодинці з собою може бути нестерпним. І з цим потрібно працювати.

Створи приємну атмосферу навколо, піди в кав”ярню або парк, візьми улюблений блокнот або купи при нагоді з чистими листками і переходь до кроку 2


Пиши

Якщо ти ніколи не практикувала/в писати свої думки, почни сьогодні. Це дуже потужний інструмент самоаналізу. Особисто я – фанат такого способу наведення порядку в голові. В будь-якій складній ситуації, коли потрібно прийняти важке рішення або зрозуміти себе, я сідаю і пишу усі свої думки, тривоги, ідеї і переживання. Пишу до того часу, поки не прийду до рішення. І це працює.

Особливо письмо надихає зранку, коли всі навколо сплять, коли чиста голова, коли хочеш почати день з розв’язаних сумнівів і яскравих ідей. Це можливо!


Читай

Є книги, які змінюють життя. Я щиро вірю в силу слова і в те, що вчасно прочитані слова, можуть зробити крутий поворот в твоєму житті.

Маю підбірку книг, які можуть тебе надихнути на роботу над собою:


Шукай джерела

Зараз є дуже популярною методика менторства. Багато про це пишуть і говорять. Ідея в тому, щоб знайти людину, яка досягла більшого ніж ти в якійсь з сфер життя і періодично з нею спілкуватися. Так, ти переймаєш її досвід і модель поведінки. Ментор може бути і вчителем, і другом.

Це дуже класний підхід, адже так ти дійсно бачиш якусь своєрідну модель і так легше йти своїм шляхом, розуміючи, що ти не один. Але я не прихильник штучного пошуку менторів, оскільки зовсім не готова чужій людині розкривати усі свої переживання. Для мене це особистий простір і я його дуже ціную. Інша справа друг, книга чи проект. Тут у кожного свій шлях і я рекомендую робити так, як здається правильним саме тобі.

Ось мої улюблені посилання для натхнення і розуміння:

Англійською:

Українською:

Споживаючи цю інформацію, ніколи не забувай, що ти є ти, що ти можеш мати іншу думку і що тільки ти знаєш, як бути щасливою/им. Але ці джерела інформації дадуть тобі класний поштовх і класні ідейки.

Поділися своїми ресурсами інформації, натхнення і мотивації. Нам цікаво:)


А де ж тут натхнення, запитаєш ти? Розуміючи себе і свою мотивацію, ти отримуєш натхнення зсередини, з своєї голови. Так, як це і має бути. Ти починаєш жити життям своєї мрії, починаєш бути людиною, якою хочеш, і не ловити натхнення, а створювати і поширювати його.

При цьому, треба бути готовим до праці над собою і до щоденного аналізу. Але якщо розуміння себе ти зробиш своєю звичкою, то вона стане невід’ємною частиною твого характеру. А в такому випадку, “вона істотно скорочує прірву між тією людиною, якою ви прагнете стати, і тим, ким ви є. Ви вже бачите в собі людину, в якої ця звичка сформувалася.”

Люди здебільшого настільки зайняті керуванням і підтримкою конкретної життєвої ситуації чи просто виживанням, що у них немає часу на те, щоб зосередитися на головному – на своєму житті. У чому різниця? Життєва ситуація – це поєднання зовнішніх обставин, подій, людей і місць, які нас оточують. Це не ми самі. Ми – це набагато більше, аніж наша життєва ситуація. 

Ваше життя – це те, ким ви є на найглибшому рівні. Воно складається із внутрішніх компонентів, настанов і світогляду, звідки ви берете сили якщо потрібно змінити свою життєву ситуацію. (Чудовий ранок, Гел Елрод)


Став плюс в коментарях, якщо подобається шуршати на такі теми:)

Долучайтеся у  Спільноту Натхнення, де зможете знайти більше free роздруківок та майстер-класів для розвитку та здійснення мети!

Напиши, якщо тобі відгукнулося

Leave a Reply

Related Posts

Begin typing your search term above and press enter to search. Press ESC to cancel.

Back To Top
Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial
Facebook
Facebook
Instagram
telegram