Людина в пошуках справжнього сенсу (Віктор Франкл)

Як приємно читати хороші книжки українською. Скажу чесно, живучи вже майже рік в Празі, я можу чітко виділити дві речі, які завжди в ТОПі моїх замовлень з України: гречка і книги. Гречка – тому, що вона є дуже дефіцитною скрізь, включаючи Чехію, а книги – бо в мене руки чешуться, коли я бачу такі круті книги українською.

Отож сьогодні поговоримо про серйозну, дуже глибоку і дуже мудру книгу:

Віктор Франкл “Людина в пошуках справжнього сенсу. Психолог в концтаборі”.

Відразу попереджу, що я досить чутливо відношуся до тематики війни, голодомору та концтаборів, і тому добряче подумала, перш ніж починати цю книгу (паперова>>>електронна>>>>). Якщо вам це знайомо, то я спробую описати сухо і математично: багато чого було описано і про умови життя і про умови виживання в концтаборі.

Але в 80% книги описується те, що відбувається в голові в’язня і як цим можна управляти, щоб вижити. 

Я виділяла цитати цілими сторінками, бо не могла пропустити жодного речення. Відчувається сила духу, сила думки, внутрішня всесильність людини, її право і вибір впливати на ситуацію, … Рекомендується тоді, коли дуже важко і часом виникають думку, чому ж усе так складно:) Мені допомогло. Пропоную кілька тих цитат, що мене зачепили.

Прагнення знайти сенс життя є основною мотиваційною силою людини.

#Не шукайте успіху – що більше ви націлені на нього і ставите його за мету, то більші шанси його не здобути. Коли йдеться про успішність, її не можна придбати, її можна тільки прагнути. І вона приходить лише як неочікуваний побічний ефект посвяти людини справі більшій, ніж вона сама, або як додатковий продукт присвяти однієї людини іншим. Щастя приходить неочікувано, і те саме стосується успіху.

#Кожен з нас має своє специфічне покликання або життєву місію, призначення для виконання конкретного завдання.  Людину не можна ані замінити, ані повторити її життя. Отже, завдання кожної істоти є унікальним, як і її специфічна можливість його виконати.

#Зрозуміло, пошук життєвого сенсу та цінностей може спричинити радше внутрішню напругу, аніж внутрішню рівновагу. Людині потрібне не зняття напруги за будь-яку ціну, а усвідомлення потенційного сенсу.

#Іноді людина навіть не знає, що вона хоче робити. Натомість вона або хоче робити те, що роблять інші (конформізм), або робить те, що хочуть від неї інші (тоталітаризм).

#Справжній сенс життя потрібно відкривати у навколишньому світі, радше ніж у самій людині або її власній душі. Буття людини завжди скероване до чогось або до когось іншого, – чи це сенс, який потрібно здійснити, чи інша людська істота, з якою потрібно зустрітися. Що більше людина забуває про себе, віддаючись виконанню справи чи коханню до іншої людини, то більш людською вона стає і тим повніше реалізує себе.

Те, що називають самореалізацією, зовсім не має бути метою для досягнення з простої причини: що більше її прагнеш, то більше шансів її прогавити. 

#Швидкоплинність нашого існування у жодному випадку не робить його безсенсовним.  Але вона визначає нашу відповідальність; оскільки все залежить від реалізації нами по суті нетривалих можливостей. Людина повсякчас здійснює вибір із безлічі наявних можливостей.

#Зрозуміло, що людське буття є обмеженим, а свобода – лімітованою. Людина не вільна від обставин, але вільна обирати своє ставлення до них.

#Щастя не можна ставити за мету; воно має надходити слідом за чимось. Для щастя потрібна причина. Коли вона знайдена, людина автоматично стає щасливою.  Як бачимо, людське буття – не в гонитві за щастям, але радше в пошуку причин для нього, у тому числі – у реалізації потенційного сенсу, притаманного кожній наявній ситуації.

І це лише маленька частинку усього, що є в цій книзі. Ось тут>>> чарівна Анна Лисенко зробила на відео огляд.

Долучайтеся у  Спільноту Натхнення, де зможете знайти більше free роздруківок та майстер-класів для розвитку та здійснення мети!

Напиши, якщо тобі відгукнулося

Leave a Reply

Related Posts

Begin typing your search term above and press enter to search. Press ESC to cancel.

Back To Top
Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial
Facebook
Facebook
Instagram
telegram