Помилки – це розділові знаки життя

Вітаю! Продовжую цитувати Стівена Кові та його книгу “7 звичок надзвичайно ефективних людей”, що зараз читаю. (Читайте попередні огляди про “Проактивний і Реактивних людей” та про “Таланти і слабкості”.

Сьогодні поговоримо про помилки та вміння їх визнавати та виправляти. Мені здається, що саме це вміння дає велику фору для прогресу і розвитку як особистісному, так і професійному напрямках.

Адже не робить помилок тільки той, хто нічого не робить:) І тут я абсолютно погоджуюся. Коли ми творимо щось нове або намагаємося зрушити діло з місця, застосувати нове бачення, розвинути новий напрямок чи нову звичку – будь-що нове породжує підвищений ризик помилок, але в той же час – високий шанс успіху. Адже ці два поняття є різними боками однієї медалі.

Помилки – це розділові знаки життя, без яких, як і в тексті, не буде сенсу.” Харукі Муракамі

Давайте подивимося, що про це пише Стівен Кові і чи погоджуємося ми з ним?

DSC_2464

“Проактивний підхід до помилок полягає в тому, щоб одразу їх визнавати, виправляти й учитися на них. Це в буквальному сенсі перетворює провал на успіх. “Успіх, – сказав колись засновник ІВМ Ті-Джей Вотсон, – лежить на протилежному кінці до провалу”.

Та не визнати помилки, не виправити її й не вчитися на ній – це вже помилка іншого порядку. Найчастіше це приводить людину на шлях самообману, самовиправдання, до пошуків раціонального пояснення своїм учинкам (раціональному обману) перед собою та іншими. Ця друга помилка – маскування і прикриття – підсилює першу, надаючи ій непропорційно великої ваги, і спричиняє значно глибші травми особистості.

Найбільшого болю нам завдає не те, що роблять інші, і навіть не наші власні помилки, а наша реакція на них. Бігати за отруйною змією, яка нас ужалила, – означає лише розганяти отруту по всьому організму. Набагато краще одразу ж вжити заходів, що видалити з рани отруту.

Наша реакція на будь-яку помилку впливає на якість подальшого життя. Дуже важливо одразу ж визнавати та виправляти наші помилки, що вони не мали влади на наступним моментом, а ми могли знову керувати своїм життям.”

Мені ця цитати влучає прямо в суть. А вам?

Плануйте гарно разом з Принт-Лавкою>>>

ОТРИМАЙТЕ 10% знижку на книгу, багато роздруківок та майстер-класів.  Долучайтеся у Бібліотеку Натхнення FREE!

Напиши, якщо тобі відгукнулося

Leave a Reply

Related Posts

Begin typing your search term above and press enter to search. Press ESC to cancel.

Back To Top
Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial
Facebook
Facebook
Instagram
telegram