Розвивати таланти чи мінімізувати слабкості? {free принт}

Днями наткнулася на цікаву статтю щодо розвитку сильних сторін та роботи над слабкостями на Forbes. Мені завжди втовкмачували в голову, що потрібно працювати над своїми недоліками: лінь, погана англійська, погана пам’ять тощо. Ще зі школи я намагалася виправити це, постійно концентрувалася на слабкостях і думала, як ще мені вивчити англійську, не маючи ніякої практики чи тому подібне. Так само на кожній співбесіді тебе в будь-якому випадку запитають про “ваші слабкі сторони” і дуже рідко запитають “а в чому ви реально круті?”.

Чомусь тоді мені ніхто не казав, що важливо не тільки працювати над своїми недоліками, а і розвивати свої сильні сторони:( Адже ще 40 років тому Peter Drucker написав про те, що працювати над розвитком слабкостей працівника компанії – це втрата часу і грошей, а от розвивати його здібності – це влучна інвестиція. 

А це насправді очевидно і необхідно. Адже розвиваючи те, що нам подобається і що в нас виходить, ми мультиплікуємо ефект, свій внесок і свої результати. Це не означає, що потрібно забути про свої недоліки, бо так можна легко перетворитися на самовпевненого егоцентриста:))) А цього нам зовсім не треба.

Потрібно дуже чітко зрозуміти, що розвинені сильні сторони ніколи повністю не компенсують чи применшать слабкості.

Дуже влучно про це також пише Стівен Кові, якого я зараз читаю (до речі онлайн можна почитати тут>>>). Він пише, що індустріальна епоха пройшла: це коли ти гвинтик системи і від тебе, по великому рахунку, нічого не залежить. На зміну їй прийшла епоха знань, коли ти – це унікальна особистість і вклад твій також унікальний та базується на твоїх сильних сторонах. Він пише таке:

Парадигма індустріальної епохи:

  • «Я — це мої посадові обов’язки»
  • «Я шукаю роботу»
  • «Я — частина організаційної машини»

Парадигма епохи знань:

  • «Я роблю істотний внесок»
  • «Я вирішую проблеми»
  • «Я — особистість із портфелем унікальних сильних сторін: талантів, пристрасті і совісті»

Різниця відчутна, правда? Отож, я думаю над своїми недоліками ви вже думали багато і працювали, вірю, не менше:) А тепер, давайте подумаємо над своїми сильними сторонами та шляхами їх розвитку. У цьому нелегкому ділі вам стане у нагоді безкоштовний принт “Мої сильні сторони”

Strengths

Плануйте гарно разом з Принт-Лавкою>>>

Долучайтеся у  Спільноту Натхнення, де зможете знайти більше free роздруківок та майстер-класів для розвитку та здійснення мети!

Напиши, якщо тобі відгукнулося

Leave a Reply

Related Posts

Begin typing your search term above and press enter to search. Press ESC to cancel.

Back To Top
Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial
Facebook
Facebook
Instagram
telegram