Реактивні і проактивні люди: як і чому пояснює Стівен Кові

Хочу почати з цитати Стівена Кові з книги «7 звичок надзвичайно ефективних людей»  (паперова>>>електронна>>>>), що зараз читаю. Не робіть висновки про книгу з назви, бо якби мені її не порадили, навряд чи я б сама купила щось подібне. Проте книга дійсно корисна, хоча я погоджуюся і не з усім. Але зверніть увагу на наступне:

«Люди поділяються на реактивних (від слова «реакція») і проактивних. Реактивні люди часто піддаються впливу матеріального середовища. Якщо погода хороша, вони почуваються добре. Якщо ні, це впливає на їхній настрій і працездатність. Проактивні ж люди носять свою погоду із собою. Їм байдуже, світить сонце чи йде дощ. Вони керуються цінностями, а якщо їхня цінність – добре працювати, то для них не важливо, чи сприяє цьому погода. Так само щодо соціального середовища. Якщо інші ставляться до реактивних людей добре, вони почуваються добре, у протилежному ж випадку вони займають оборонну позицію та дозволяють слабостям інших керувати собою.»

Правда у цьому щось є? Я не думаю, що є чиста модель проактивних і реактивних людей і впевнена, що всі ми є чарівним міксом цих двох типажів. Якщо мені все рівно до думки більшості людей, то на думку рідних і друзів я дуже зважаю. Так само і з примітивним прикладом погоди: якщо я у мене емоційно стабільний період життя, то погода мені буде байдужа, бо я бачитиму велику ціль та відчуватиму ґрунт під ногами. Проте в протилежному випадку, я дійсно можу реагувати на погоду зовсім по-іншому.

IMG_20160706_094322

Тому, щодо мене, то завдання кожного з нас, це віднайти баланс між реактивністю і проактивністю так, що бути незалежним від негативу зовнішнього середовища емоційно, але при цьому не забувати і про позитив та підтримку, що може прийти ззовні. І потрібно вчитися приймати її і цінувати.

До цих понять, я би ще додала поняття «ініціативності», коли ти сам або створюєш середовище навколо себе, або змінюєш його. Кожен з нас знає людей, поряд з якими ти поринаєш у якийсь новий світ: енергії, драйву, позитиву, роботи, цілеспрямованості. Мені пощастило не тільки знати, а і працювати з такими людьми. І знаєте що? Створювати середовище навколо себе можна, цим самими змінюючи життя і сприйняття інших людей. Це не дуже просто, але можливо. І я таких людей дуже поважаю і ціную в своєму житті.

А що ви думаєте щодо цього?

Плануйте гарно разом з Принт-Лавкою>>>

Долучайтеся у  Спільноту Натхнення, де зможете знайти більше free роздруківок та майстер-класів для розвитку та здійснення мети!

Напиши, якщо тобі відгукнулося

Leave a Reply

Related Posts

Begin typing your search term above and press enter to search. Press ESC to cancel.

Back To Top
Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial
Facebook
Facebook
Instagram
telegram