Емоційний Інтелект: книга, яка змінює уявлення, що таке бути розумним

90% свого життя ми живемо лише у своїй голові й від того як ми майстерно вміємо керувати своїми емоціями та справлятися зі своїми тривогами, організовувати свої думки залежить яким власне буде це життя і яким ми його будемо відчувати.

Погодьтеся, 2 різні людини будуть дивитися на одну і ту саму ситуацію двома різними призмами бачення: так хтось у перешкоді вбачає можливість, а хтось у невдачі – спосіб наблизитися до цілі. 

Моя історія знайомства з поняттям Емоційного інтелекту (далі EQ) відбулася всього кілька років тому. Я слухала TEDex про продуктивність (вже не пригадую який саме) і почула фразу про те, що ваша продуктивність залежить від рівня розвитку вашого емоційного інтелекту і я не відразу зрозуміла про що йде мова:)))) Тепер, після прочитання цієї книги в тому числі я не тільки розумію, що це, а і повністю усвідомлюю його вплив на наше щоденне життя.

В нашому інтерв’ю з Іриною Юськовою ми чітко виділили як впізнати свої емоції й загалом впровадити звичку прокачки емоційного інтелекту. А тут>>> ми поділилися лайфхаками розвитку, які можна почати практикувати прямо зараз. Огляд книги Деніела Гоулмана “Емоційний інтелект” є завершальною ноткою в розкритті цієї теми місяця і якщо ви готові почати працювати прямо зараз, то майстер-клас “Емоційний інтелект” – це найкращий спосіб >>>> 

А зараз ловіть огляд книги, яка змінює уявлення про те, що означає бути розумним:)

Злети і падіння додають нашому життю гостроти, проте стани піднесення і пригнічення слід урівноважити. Перекладаючи мовою серця, саме співвідношення позитивних і негативних емоцій визначає добре самопочуття – принаймні, такими є результати дослідження настрою, у яких взяли участь сотні людей.

Наші думки створюють постійний шум у нас в голові, проте існує також і безперервне емоційне гудіння. Тобто управління емоціями – це повсякденна робота. Більша частина того, що ми робимо, особливо в наш вільний час, так чи інакше пов’язана з намаганнями керувати своїм настроєм. Перечитування роману або перегляд телепрограми, вибір іншого заняття чи співрозмовника – усе це може змусити нас почуватися краще. Уміння заспокоювати себе є однією з основних життєвих навичок.

Натхнення є невід’ємною умовою для засвоєння знань, як і для досягнення майстерності в ремеслі, професії чи мистецтві.

Дві нероздільні здатності – любити та працювати – знаменують повну зрілість людини (@З. Фройд)

Фактично, деякі питання подружнього життя – наприклад, як часто пара займається сексом, як виховувати дітей чи які борги, короткострокові або довгострокові –  не є критичними  й аж ніяк не становлять сутності шлюбу і не впливають на те, чи він розпадеться. Долю шлюбу радше вирішує те, як подружжя обговорює болючі питання, що виникають у їхніх стосунках. Якщо пара узгодила те, як висловлювати різні точки зору, то може зберегти сім’ю.  Чоловікам і жінкам потрібно подолати міцно вкорінені емоційні відмінності між статями. У пар, які не зуміли досягти згоди, можуть виникнути емоційні тріщини, які врешті призведуть до повного розриву стосунків. Як ми згодом побачимо, такі тріщини зазвичай виникають там, де у чоловіка та дружити, або й в обох, спостерігаються прогалини в емоційному інтелекті.

Перша можливість сформувати компоненти емоційного інтелекту з’являються на самому початку життя дитини. Вони продовжують формуватися протягом усього періоду навчання в школі. Емоційні здібності людини, які здобуті пізніше нашаровуються на ті, що було здобуто в ранньому дитинстві. Готовність дитини до навчання залежить від одного з базових умінь, а саме розуміння того, як здобувати знання.

Про те, що в дитинстві слід запобігати виникненню депресій, а не лікувати їх, свідчить таке вражаюче відкриття: навіть легкі напади пригнічення в дитини слугують ознакою можливого виникнення важких нападів у зрілому віці. Такий висновок ставить під сумнів звичне припущення, що депресія в дитинстві, за великим рахунком, не має значення, оскільки діти її “переростають”.

Читали цю книгу? Хотіли би?

Долучайтеся у  Спільноту Натхнення, де зможете знайти більше free роздруківок та майстер-класів для розвитку та здійснення мети!

Напиши, якщо тобі відгукнулося

Related Posts

Begin typing your search term above and press enter to search. Press ESC to cancel.

Back To Top
Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial
Facebook
Facebook
Instagram
telegram