5 лайфхаків як прокачати EQ

5 лайфхаків як прокачати eq

Привіт! Сьогодні пошуршимо про емоційний інтелект і почнемо з особистої історії Насті Махнюк, частинки команди “Пошуришимо?”, редактори нашого блогу та авторки затишних книжкових оглядів pro_chytane.

Мені 23 роки, я успішно працюю менеджером з продажу в інтернет-магазині, беру на себе додаткові обов’язки, прокачую так hard skills. І ось мені пропонують не просто іншу посаду, а частку в бізнесі. Тепер я маю керувати розвитком фірми, приймати рішення по фінансам, найму працівників. Думаєте я зраділа? Ні, злякалась. На пропозицію погодилась, але мене чекали 2 місяці емоційної турбулентності: страх невдачі, тривожність, підозрілість до колег, сором, злість на себе й інших, від нервів навіть руки терпнули. Я не витримала і пішла з фірми.

А у вашому житті були ситуації, коли емоції вибивали з колії чи навпаки –  заряджали, як ракетне паливо?

З часом я зробила висновок: емоції та почуття впливають на якість мого життя.От серйозно, без перебільшень. Щоб не саботувати нові можливості у житті, почала вивчати вплив емоцій на особистість. Через статті Деніела Гоулмана дізналсь про EQ і радо поділюсь знаннями.

Емоційний інтелект (EQ) –  здатність розуміти почуття свої та інших, вміння керувати емоціями. EQ має 4 складових:

 1. Усвідомленість, коли ви розумієте свій емоційний стан.
 2. Саморегуляція – ваше вміння оцінити ситуацію і правильно зреагувати.
 3. Емпатія – розумієте емоції інших людей.
 4. Навички взаємодії – вмієте будувати конструктивні стосунки.

Дослідники цієї теми переконують: у житті 80% успіху залежить від EQ і тільки 20%  – заслуга університетських знань. Від прокачки емоційного інтелекту ви отримаєте такий  бонус плюс:

 • краще зрозумієте себе та інших,
 • побачите істинні цінності,
 • викриєте комплекси,
 • підвищите стресостійкість,
 • зарядитесь оптимізмом,
 • навчитесь правильній взаємодії з людьми,
 • досягнете гармонії всередині та зовні.

5 лайфхаків для розвитку свого EQ:

 • Ведіть щоденник

Кожного вечора записуйте пережиті емоції. Наприклад, у якому настрої прокинулися, які емоції відчували протягом дня, як почуваєтесь зараз. Записи підвищать рівень усвідомленості.

 • Візьміть паузу

Почули критику? Зачекайте з гострими відповідями, подумайте «Чому це так мене бентежить?». Такі ситуації допомагають краще  розуміти себе: викривають комплекси, виносять на поверхню істинні цінності й бажання.

 • Дивіться фільми на актуальні теми

Поставте себе на місце героя, подумаєте, а як би ви вчинили, що сказали б у тій ситуації, проведіть паралелі зі своїм життям. Цей спосіб – тренажер для прокачки емпатії.

 • Чітко і коректно висловлюйте почуття

Подруга вкотре запізнилась на зустріч? Дозвольте собі емоції без звинувачень, скажіть: «Я роздратована. Відчуваю, ніби моїм часом і спілкуванням нехтують». Подібне «проговорення» допоможе зрозуміти свої емоції, зняти напругу і будувати конструктивні відносини з людьми.

 • Ставте питання-уточнення

Коли спілкуєтеся з друзями, колегами, перепитуйте, чи правильно їх розумієте. «Ти уникаєш співбесіди, бо невпевнений у своїх силах?». Так ви навчитесь ефективній взаємодії: підтримаєте людину чи розпізнаєте маніпуляцію.

Сподобалась лайфхаки? Пошуршіть – поділіться статтею у соцмережах, хай у світі буде більше натхнення!

Хочете прокачати свій емоційний інтелект з профі? 

МАЙСТЕР-КЛАС “Емоційний інтелект” з Іриною Юськовою в Спільноті “Пошуршимо?”

ПОДИВИТИСЯ ДЕТАЛІ>>>>

Долучайтеся у  Спільноту Натхнення, де зможете знайти більше free роздруківок та майстер-класів для розвитку та здійснення мети!

Напиши, якщо тобі відгукнулося

Related Posts

Begin typing your search term above and press enter to search. Press ESC to cancel.

Back To Top
Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial
Facebook
Facebook
Instagram
telegram