Чому ціль може врятувати життя і як зробити так, щоб вона мотивувала, а не пригнічувала?

Привіт! Ідея сьогоднішньої публікації виникла досить спонтанно. Я радила своїй колезі книгу Віктора Франкла “Людина у пошуках справжнього сенсу” і намагалася розказати, чому її так потрібно прочитати.

Ви читали цю книгу? Її автор – це професійний психолог, що в роки війни перебував у концтаборі. Саме в цьому страшному місці він дійшов висновку, що прагнення знайти сенс життя є основною мотиваційною силою людини.  

Буденність затягує наше життя постійно: алгоритми робота-дім чи дім-робота… які б вони не були різноманітні, рано чи пізно вони перетворюються в рутину.  І саме в ці моменти дуже важливо мати ціль – як орієнтир і вказівник напрямку.

Тому я вирішила написати про те як цілі ставлю я і, можливо, це надихне вас подумати над цим також. Хочу зазначити, що це виключно мій досвід і я не претендую на експертність і науковий підхід до цієї теми:)

Цілі безумовно можуть бути різними по строковості: на день, тиждень, рік чи життя. Багато хто стверджує, що обов’язково потрібно рухатися від глобальної цілі до щоденних цілей, бо тоді все виглядає логічно. Але проблема в тому, що глобальну мету визначити дуже важко і часто вона приходить не відразу.

Скажу більше: мало хто може визначити свою велику ціль раз і назавжди:) Люди розвиваються, змінюються, набуваються досвіду і очевидно цілі видозмінюються також. В 20 років я думала, що кар’єра – це одне з найважливіших, що є в мене в житті, а через 3 роки – що сім’я основне.. Зараз для мене єдиним правильним шляхом є баланс. Тобто за 7 років у мене 3 рази змінився орієнтири концентрації:)

Щастя не можна ставити за мету; воно має надходити слідом за чимось. Для щастя потрібна причина. Коли вона знайдена, людина автоматично стає щасливою.  Як бачимо, людське буття – не в гонитві за щастям, але радше в пошуку причин для нього, у тому числі – у реалізації потенційного сенсу, притаманного кожній наявній ситуації. (В. Франкл)

То що ж робити, якщо я ще не визначилася глобально в чому сенс мого життя, але при цьому вже готова працювати і рухатися вперед? Щоб відповісти на це питання, я поділяю цілі на різні категорії.

Великі цілі

Великі цілі мають бути продумані, але не так деталізовано як менші. Наприклад, я маю уявлення про те,  яке життя я хочу мати через 10 років: де я хочу жити, що я хочу робити, який стиль життя мати, кого бачити навкруги… Але я не продумую мікродеталі типу: що конкретно я буду робити через 10 років, скільки конкретно я буду заробляти і все таке.

Не хочу, щоб мої цілі мене обмежували. Можливо зараз я просто ще не можу оцінити увесь потенціал того чи іншого фактору і тому, відштовхуюся від неправильної точки?

Маленькі цілі

Менші цілі зорієнтовані на ближчі кілька років. Тут буде дуже корисною методика постановки цілей з теорії менеджменту  – SMART.

S. (Specific) – Конкретна

M.  (Measurable) – Вимірювальна величина. 

A.  (Achievable) – Досяжна. 

R.  (Result-oriented) – Орієнтована на результат.

T. (Timed) – З дедлайном

Про це я можу написати більш детальніше в наступних статтях, якщо вам цікаво. Ставте “+” в коментарях, якщо так.


Наприклад, ближчі кілька років я планую розвинути проект “Пошуршимо” до загальноукраїнського рівня, розвинути кілька дочірніх проектів і це поки секрет:), тримати себе в формі, розширити свої знання в визначених тематиках Project Management, Digital Marketing, Business analytics… Звісно, я вам до прикладу написала все в досить загальних рисах, але суть ви зрозуміли. Це має бути щось конкретне, але не дуже дрібне і очевидне. Ви можете не знати ще як це зробити, але ви можете це дізнатися, лише сконцентрувавшись і спрямувавши свої ресурси у потрібний напрямок.

Цілі різних сфер життя

Також я люблю ставити цілі на кожну з сфер життя. Ці цілі гарно робити в межах року, оскільки вони зазвичай мають малий або мікрохарактер. Тому наш Річний Супер Органайзер починається саме з такого принта для постановки цілей.

Мені подобається такий формат тим, що він дає можливість задуматися про всебічність свого життя і допомагає легше досягти балансу. Ми можемо працювати виключно на власне здоров’я і професійний розвиток наприклад, але при цьому втратити концентрацію на питаннях сім’ї чи мрій подорожувати….

Тут звісно у кожного своє, але моє велике переконання в тому, що цілі і їх досягнення мають приносити задоволення і робити нас щасливішими. Тому баланс для мене такий важливий:) 

В наступній статті буду писати про те, в якому форматі краще оформлювати свої цілі і чому відслідковування прогресу та моніторинг актуальності такий важливий. Вам таке цікаво? Поставте плюсики в коментарях, щоб я знала чи розкриваю правильні теми.

Долучайтеся у  Спільноту Натхнення, де зможете знайти більше free роздруківок та майстер-класів для розвитку та здійснення мети!

Напиши, якщо тобі відгукнулося

4 thoughts on “Чому ціль може врятувати життя і як зробити так, щоб вона мотивувала, а не пригнічувала?

Leave a Reply

Related Posts

Begin typing your search term above and press enter to search. Press ESC to cancel.

Back To Top
Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial
Facebook
Facebook
Instagram
telegram