Як домовитися зі своєю силою волі? // огляд книги

Доброго ранку! Сьогодні в нас традиційний огляд книги… точніше ще однієї потужної книги, яка багато пояснює, дає грунт для нового осмислення старих переконань і дарує чудовий копнячок в напрямку роботи над собою:) А говорити ми будемо про “Сила Волі” (паперова>>>електронна>>>>)Келлі Макгонігал від видавництва Наш Формат.

Взагалі, поняття “сила волі” не є дуже чітким, правда? Якось і розумієш що це, але водночас і не можеш чітко визначити. Я зробила висновок, що сила волі – це вміння домовлятися з собою.

Чому одні люди можуть практикувати “Чудовий ранок” і прокидатися о 5-й ранку, а інші – не можуть себе стягти з ліжка і близько 9-ї? Навряд тут причина тільки в жайворонках і совах…

Або чому хтось прикладає море зусиль і розвиває свій проект поза роботою, а ти вже 3 роки думаєш про власний бізнес, але не було зроблено жодного відчутного кроку в цьому напрямку?

Ми вміємо собі пояснити мільйонами різних слів про те, чому це відбувається… Про характер, стартові можливості, важкість буття і несправедливість світу. Але причина в тому, що перші – можуть взяти себе в руки і сфокусуватися на важливому, а інші – цього зробити чомусь не можуть і капітулюють перед своїми спонтанними бажаннями. І фундаментом слова “чому” є не сама сила волі, а рівень її розвитку.

М’яз, який можна тренувати

Сила волі – це не дар і риса характеру, це здатність ухвалювати правильне рішення, навіть якщо воно важке. А ще, це те, що ми можемо розвивати і тренувати. Тому давайте почнемо огляд цієї книги з завдання. Дайте відповідь в коментарях:

✔️Чи є щось, що ви хотіли б робити частіше і не відкладати на потім, бо розумієте, що це поліпшить якість вашого життя?

✔️Яка найшкідливіша у вашому житті звичка? Чи є щось від чого ви готові відмовитися, бо це вам шкодить?

✔️Яка ваша найважливіша довгострокова мета і яке найголовніше ‘хочу’ може стати вам на заваді?


Сила волі може вичерпуватися

Люди, які постійно напружують силу волі, здатні її вичерпати.

На резерви сили волі впливає безліч чинників, – від того, що ви істе (краще вживати рослинну їжу й таку, що зазнавала мінімальної термічної обробки; фаст-фуд лише загострює ситуацію), до того, де ви живете (забруднене повітря знижує вірабельність частоти серцевих скорочень: густий смог Лос-Аджелеса однозначно винний  у тому, що багато знаменитостей звертаються до реабілітаційних клінік)

Уже, що створює стрес для мозку і тіла, може заважати самоконтролю та, як наслідок, послаблювати вашу силу волі. Для станів тривоги, злості, депресії та самотності властивий менший самоконтроль. Хронічний більш та хвороби виснажують резерви сили волі душі й тіла. На щастя, існує чимало способів і зміцнити її.


Протистояння спокусам

Ми живемо в світі технологій, реклами та цілодобових можливостей. – завжди чогось хочемо й рідко повністю задовольняємося.  Якщо ми прагнемо контролювати себе, нам слід навчитися відокремлювати реальні винагороди, що наповнюють наше життя сенсом, від фальшивок, що лише відволікають на викликають залежність. Навчитися  розрізняти їх – це найкраще, що ми можемо зробити.


Небезпечний “понеділковий” оптимізм

Наш оптимізм щодо майбутнього впливає не лише на наші рішення, а й на те, що чи просто нам буде виконувати все, що ми собі пообіцяли. Психологи довели: ми помиляємося. коли думаємо, що завтра в нас буде більше часу, аніж сьогодні.


Самоспівчуття VS Самокарання

Щоб уникнути невдач через стрес, нам потрібно усвідомити, від чого насправді нам стає краще – не від примарних обіцянок винагороди і не від порожніх обіцянок змінитися. Потрібно дозволити собі все це й захиститися від джерел стресу, що ніяк від тебе не залежить. Коли трапляються невдачі (а це неминуче), потрібно вибачати собі ці слабкості і не виправдовувати ними свої подальші провали. Самоспівчуття набагато ефективніше зміцнює самоконтроль, аніж самокартання.

Як висновок, тепер маємо відповідь про те, чому стратегія “крок за кроком” є такою ефективною. Бо здійснюючи свої мрії поступово, ми тренуємо не тільки свій мозок, а свою силу волі для того, щоб гармонійніше адаптуватися до нового середовища, до успіху і до невдачі.

Як вам? Розкажіть в коментарях, що вас найбільше зачепило? 

Долучайтеся у  Спільноту Натхнення, де зможете знайти більше free роздруківок та майстер-класів для розвитку та здійснення мети!

Напиши, якщо тобі відгукнулося

Related Posts

Begin typing your search term above and press enter to search. Press ESC to cancel.

Back To Top
Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial
Facebook
Facebook
Instagram
telegram