Стережіться убогості зайнятого життя / Коротко і по суті/ Частина 2

Привіт! З задоволенням і натхненням продовжую огляд неймовірної книги, що надихнула мене зробити кардинальні зміни в своєму житті “Коротко і по суті“.(електронна>>>>) Частину №1 ти можеш переглянути за посиланням>>>

Сьогодні ж ми продовжуємо тему суперзайнятості і важливості вміти обирати важливе, щоб фокусуватися на ньому. Скажу відверто, вже з власного досвіду:), це велика праця. Дуже складно відмовитися від зайвого заходу, який обіцяє бути цікавим, або від зустрічі, від якої незручно відмовитися. В житті – часом це перетворюється на якусь нереальну проблему. Ти починаєш себе мучити і думати, чи це правильно. Чи не обмежуєш ти себе, чи живеш повним життям?

Проте це проходить, бо було би вже геть нестерпно. Маючи ту справу, яка варта фокусу і часу,  ти розумієш суть цього підходу. Адже твоє повне життя аж ніяк не залежить від цієї зустрічі чи одного з мільйону заходів, правда? Тут дуже класно підмітив автор:

Коли ми озираємося на своє життя  і на свою кар’єру, то що захочемо побачити: довгий детальний список “досягнень”, які насправді не мають жодного значення, чи декілька дійсно суттєвих, значних перемог?


ПРО МІЛЬЙОН МОЖЛИВОСТЕЙ

Уважно обирати можливість серед тих, які ми шукали, – це одне, але коли можливості самі нас знаходять, стає ще важче. Ми отримуємо пропозицію про роботу, коли не чекали. З’являється сторонній проект – зовсім не наша сфера, але легкі гроші. Хтось просить допомогти,  і ви любите допомагати, але вам за це не заплатять.

З’являється страх втратити щось важливе. Як ми можемо відмовитися? Ось маємо пропозицію, її можна обговорювати. Ми б ніколи не ставили собі за мету її отримати, але тепер, коли вона так легко йде до рук, розмірковуємо над нею. Але якщо погодимось просто тому, що це добра нагода – ризикуємо пізніше відмовитися від іншої – важливішої.


ПРО ВИБІР

Жертвуючи своїм правом на вибір, я зробив вибір. Кепський вибір.

Коли ми відмовляємося від власної здатності вибирати, щось інше або хтось інший втручається і вибирає за нас.

Вибір – не явище. Вибір – це дія. Це не даність, а процес. Може ми й не завжди можемо вирішувати, які у нас будуть варіанти, але ми завжди можемо вирішувати, який із них обрати.

Ми надто довго  перебільшували значення зовнішнього аспекту вибору (наші варіанти) і надто довго применшували значення нашої внутрішньої здатності вибирати (наші дії).

Здатність вибирати не можна забрати чи навіть віддати – її можна тільки забути.


ПРО ПРАЦЮ

Деякі зусилля приносять більшу винагороду за інші. Було би легко розглядати роботу в контексті співвідношення часу та грошей. Але я знав, що насправді значення має співвідношення між часом і результатами.

Наполеглива праця – це важливо. Але більше зусиль не обов’язково забезпечать більше результатів. Принцип “менше, або краще”, – так. Звикнути до ідей працювати”менше, але краще” може бути складніше, ніж здається, особливо враховуючи, що раніше нас нагороджували за те, що ми працюємо більше… і більше, і більше. А є точка, після якої ви докладатимете більше зусиль, а змін не буде – або навіть настане ступор. Ідея прямого зв’язку між результатами і зусиллями приваблює, це правда. Вона здається справедливою. Але багато досліджень на цю тему свідчать про інше.

Інколи те, чого ви не робите, і те, що робите, буває однаково важливим (Воррен Баффет)

Приголомшлива реальність така: ми живемо в світі, де майже все нічого не варте і тільки дещо винятково цінне.


ЯК ВИДІЛИТИ ГОЛОВНЕ

Для виділення суттєво важливого нам потрібні простір для мислення, час для того, щоб подивитись і послухати, дозвіл на гру, мудрість на сон і дисципліна, щоби застосувати до свого вибору селективний критерій якості. Якщо ви вважаєте, що супрезайнятість і суперзавантаженість – свідчення продуктивності, ви, мабуть, вважаєте також, що час на дослідження, думки й рефлексії треба звести до мінімуму. Однак саме ці речі – протиотрута від штучної зайнятості, якою уражено стільки людей.

Френк О’Брайен каже: “Я вважаю, що присвячувати час тому, аби видихнути, озирнутись і подумати, критично важливо. Щоб творити інновації та зростати, ви маєте бачити це якомога чіткіше. Нам потрібен час на себе, щоб мати змогу відділити кукіль від пшениці. На жаль, у нашу голодну на час еру в нас немає його за визначенням – потрібно цей час знайти самим.”


ПРО ЗОСЕРЕДЖЕНІСТЬ

З якоїсь причини у нас хибні асоціації зі словом зосереджуватись. Коли мова йде про вибір, люди зазвичай думають про зосередження як про певний стан. Однак зосередження – це ще і певна дія.  Щоби бути зосередженим – потрібно виділити час і зосередитись.

Що швидшим і зайнятішим стає ваше життя, то більше вам потрібно часу на роздуми. І що більше довкола гамору, то більше потрібно тихих місць, де ми справді можемо зосередитись. Неважливо, наскільки зайнятим ви себе вважаєте, – ви можете знайти у своєму розкладі час і місце на роздуми.


ПРО ЦІННІСТЬ СНУ

Найкращий з усіх наших активів – це ми самі. Якщо ми мало інвестуємо самі у себе – і я маю на увазі наші мізки, тіло й дух, – завдаємо шкоди нашому головному інструментові. Один з основних способів, яким люди, а особливо амбітні, успішні люди, пошкоджують цей інструмент – брак сну.

Сон – це не тільки відпочинок для тіла, а і приємність для мозку.


Долучайтеся у  Спільноту Натхнення, де зможете знайти більше free роздруківок та майстер-класів для розвитку та здійснення мети!

Напиши, якщо тобі відгукнулося

Related Posts

Begin typing your search term above and press enter to search. Press ESC to cancel.

Back To Top
Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial
Facebook
Facebook
Instagram
telegram