Натхнення потрібно не шукати, за ним потрібно бігати з палицею.

Привіт! Якось у соціальних мережах я запитала вас про теми, які б було цікаво почитати на блозі Пошуршимо?  Питання, що найбільше домінувало,  було про натхнення і де я його шукаю. Саме тому я назвала статтю трохи дивною, але дуже важливою назвою “Натхнення потрібно не шукати, а бігати за ним з палицею”. Я прочитала цю фразу кілька років тому і абсолютно з нею погоджуюся.

В цій статті я хочу поговорити не про те, де шукати натхнення, а про те, як його створювати. Ця майстерність є життєзмінюючою. 


Що таке натхнення?

Якось за вечірніми посиденьками з друзями ми говорили про стан «потоку» або “flow”, який так активно артикулюється багатьма лідерами думок та авторами книжок про саморозвиток. Якщо коротко, то це стан, коли людина може повністю поринути в якусь справу, не думаючи більше ні про що. Детальніше тут>>>

Натхнення – це прояв стану потоку, коли ти маєш настрій на певний вид активності і не можеш робити нічого іншого крім цієї справи. Зараз в тебе може бути натхнення подумати над своїми цілями, через 2 години – на приготування класного обіду, а ввечері – на читання книги.  Тобто натхнення – це тоді, коли ти почуваєш, що це саме те, що ти хочеш робити зараз.

Ключ 1

Ловити свої відчуття, що саме є доречним і бажаним у даний момент часу. Спробуй щось нове, дозволь собі експериментувати з місцями, музикою, оточенням, часом виконання. Мені, наприклад, дуже класно працюється над креативними задачами в затишних кав’ярнях. Не тому, що я так хочу, просто атмосфера для мене є реально сприятливою для креативу. В той же час, абсолютно несприятливою для стратегічного планування.

Так само, я знаю, що займатися спортом у мене є натхнення зранку і я намагаюся просто допомагати собі не опиратися бажанню побігати та не дати ліні погубити всі мої світлі наміри:) Ввечері ж я люблю читати і тому намагаюся робити відповідні справи у відповідний час.


Праця – невід’ємна частина натхнення

Проект “Пошуршимо?” – це чистий результат поєднання натхнення і праці. Знання, таланти, удача… все це другорядне. Моя формула класного результату – це натхнення + праця.

Найцікавіше, що ці два поняття є нерозривними і неподільними. Якщо є натхнення, але ти нічого не робиш – результат буде дорівнювати нулю. Те саме навпаки: праця без натхнення ні до якого результату не приведе.

Ключ 2

Завдання кожного людини бути в постійному пошуку натхнення, і в абсолютній готовності прикладати стільки зусиль скільки буде потрібно. Тільки тоді можна починати говорити про результати, успіхи і т.д.


Натхнення в голові

Можна дуже довго сидіти і чекати натхнення… Це як шукати цвіт папороті:) Шукати його можна вічність, але знайдеш ти тільки короткострокове відчуття. Натхнення потрібно вчитися створювати самостійно (бігати за ним з палицею). В кожного тут свої методи, оскільки всі ми різні і індивідуальні. Основа – знати ключики як налаштувати себе на той чи інший вид активності.

Я, наприклад, знаю, що для того, щоб сісти за статтю мені потрібна сприятлива атмосфера: гарне світло, приємна обстановка, чистота в кімнаті (якщо це вдома), кава чи цикорій, приємна музика, відчуття гармонії і бажання поділитися. Тоді стаття виходить щирою, по суті і цікавою. Якщо ж я сідаю за написання тільки тому, що потрібно написати – нічого хорошого з цього не вийде.

Так само я знаю, що для підбиття фінансових підсумків мені потрібно налаштуватися іншим чином: виділити 2 години і налаштуватися на робочий лад, відключити телефон і будь-які подразники, що можуть мене відволікти (бо я радо відволічуся, якщо вони будуть)). Тут зовсім інший підхід.

Ключ 3

Дослухайся до себе і шукай свої ключики. Дуже важливо проаналізувати, що тебе робить щасливим і піднесеним в роботі. Тобто, проаналізувати свої відчуття під час виконання різних типів завдань і записати це. За тиждень можна підбити підсумки і зрозуміти, що тебе надихає найбільше.

Свідомо збільшуй присутність надихаючих чинників в своєму житті. Після аналізу того, що дійсно дає тобі відчуття піднесеності – просто намагайся збільшувати присутність цього

  • Визначена людина: намагайся більше спілкуватися з нею, або слідкуй за її активністю
  • Місце: збільшуй свою присутність в цьому місці
  • Мотиваційні відео: слухай їх більше, книги – перечитуй, виписуй натхнення і перечитуй знову
  • Визначені проекти: цікався ними більше, може спробуй долучитися

#1 Основне – це не обмежувати себе своїми ж рамками.

Ми всі працюємо над собою кожного дня, ми всі – далеко неідеальні, ми всі стикаємося з деструктивними елементами, рутиною і необхідністю часом робити те, що потрібно, а не те, що хочеться… Але тут є 2 шляхи, про які намагаюся говорити постійно:

№1 Ти можеш думати як все погано, можеш жаліти себе, можеш страждати або почуватися нещасною людиною, бо все не так, як ти хочеш.

№2 Або ти можеш працювати над своєю реакцією на життєві обставини і створювати своє натхнення. Знай, де би ти не був/ла, це може бути відправною точкою до твоїх мрій, щастя і натхнення. Це вирішуєш тільки ти.

#2 Ніколи не надійся, що хтось зробить тебе натхненним.

Це видається дуже простим і є дуже оманливим. Це можна порівняти з навчанням: ніхто за тебе не може вивчити іноземну мову, правда? Ти можеш носити підручник з собою (для аури чи що), ходити в школу, оточувати себе людьми, що знають англійську, але поки ти не почнеш прикладати зусилля: вчити слова, регулярно займатися, постійно приділяти цьому час – ніякого толку з того не буде.

Так і з натхненням, над ним потрібно працювати, потихеньку створювати всі сприятливі умови в житті: де ти є, з ким ти спілкуєшся, що ти робиш, чим ти займаєшся, чому ти приділяєш свій час, що в тебе в голові – і це буде визначати ким ти є.

#3 Вся твоя реальність в тебе в голові. СТВОРЮЙ!


Розкажи про свої джерела натхнення!

Хочеш я продовжу цю тему? Я думаю зробити підбірку надихаючих проектів, місць, музики і книжок. Тобі було би цікаво? Якщо так, став плюсик в коментарях.

Плануй гарно! Плануй натхненно!

Долучайтеся у  Спільноту Натхнення, де зможете знайти більше free роздруківок та майстер-класів для розвитку та здійснення мети!

Напиши, якщо тобі відгукнулося

Leave a Reply

Related Posts

Begin typing your search term above and press enter to search. Press ESC to cancel.

Back To Top
Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial
Facebook
Facebook
Instagram
telegram