Міфи абсолютного позитиву або чому потрібно вчитися казати ні?

Ми живемо  в світі позитивних вібрацій. В книгах, соціальних мережах чи новинах ми читаємо поради про те, як щоденно радіти своєму життю, як кожного дня бути мегащасливим, позитивним і відкритим, як казати “так” усьому, що приходить в житті….

Звісно в цьому є суть і намагатися не впадати в депресивні стани – дуже важливо. Проте, часом я спростерігаю гіперболізацію такого  “позитивного мислення” навколо. Адже дуже легко під назвою “позитивізму” підносити дуже різні поняття і думки. Кілька з  таких трендів та понять я би хотіла описати далі і мені дуже цікава ваша думка щодо цього.

Хочу наголосити, що ця стаття – це просто підсумок моїх роздумів та реакція на те, що я бачу і чую навколо. Я не претендую на схвалення чи засудження. Я буду рада, якщо прочитавши наступні кілька абзаців, ти задумаєшся чи бува не потрапив/ла в ці “тренди” і чи бува вони тобі не псують життя. От і все.

Цікаво спостерігати всеохоплюючі тренди “щасливого життя”, які роблять мільйони людей нещасливими. 

1-circle

# Відмова від можливостей – це втрата шансу бути щасливим

Дійсно, ми кожного дня зустрічаємося з можливостями і виборами. Це така життєва гра, коли мусиш вибирати що робити, що думати, що читати, з ким проводити час… І зараз так популярно думати, що казати “так” усім можливостям – це мега позитивно і правильно:) Але давайте подумаємо трохи глибше.

Коли ми кажемо “так” усьому, що з’являється в житті, ми НЕ відсіюємо те, що нам насправді не потрібне. Ми знімаємо свій фільтр важливого і неважливого. І часом, впускаючи в своє життя непотрібне, ми витісняємо щось важливе і цінне з нього.

Тому я абсолютно впевнена, що кожна людина завжди стоїть на порозі вибору між “так” і “ні”, і обидві відповіді є рівноцінними в кожній конкретній ситуації.

Як на мене, то тут важливим фактором є ЧЕСНІСТЬ. Бо чесне “ні” – це значно сильніший і важчий вибір, ніж позитивне “так”, що йде не з серця.

2-circle

# Абсолютна потрібність мега подорожей в самоствердженні людини.

Я частенько піднімаю цю тему тому, що сама в свій час повелася на це, і добре, що мені вистачило голови вчасно зіскочити з цього потягу. І не тому, що це неправильно, а тому, що це просто не мій формат.

Кілька останніх років – прямо БУМ такого способу мислення. І часом, живучи собі в своєму маленькому місті, маючи досить спокійну роботу і гарну сім’ю, можна відчути себе нещасним від того, що твій фб не засипаний супер екзотичними фоточками і натхненними фразами. І як на мене, то це абсолютний абсурд, бо кожен з нас є унікальним і шлях пошуку і розвитку для кожного є особливим.

Задайте собі питання, чи залишилося у вашому світі місце для вас самих? Для того, що вам цінно, що ви по-справжньому любите? Чи вистачало вам часу зрозуміти, що саме вам важливо? А чи стане ваш світ кращим від того, що ви хочете в нього впустити ?

В своєму житті я маю людей, які не знають, що таке автостоп чи коучсерфінг, зима в Азії чи уікенд в Європі…., і в цих людей я вчуся життєвої мудрості. Так, подорожі – це дійсно дуже крутий і швидкий спосіб пізнати і побачити нове, але вони ні в якому разі не є 100% інструментом здобуття довгострокового щастя. І це я кажу з власного досвіду:) Подорожі приносять істину тим, хто не може знайти її вдома.

1-ci3rcle#Думаючи про негатив, ти псуєш свій позитив

Бути позитивною людиною – це прекрасно. Але погодьтесь, що бути абсолютно позитивним скрізь і завжди, та ще й вчити цьому інших на кожному кроці – це перебор. Ну не вірю я, що є люди, які 100% свого життя є в хорошому настрої, яке б життя в них не було.

Так не буває тільки тому, що ми просто люди, ми мінливі біологічні істоти, яким ще дуже далеко як до ідеального сприйняття світу, так і до ідеального світу. Ми можемо працювати над собою, ми можемо медитувати, здійснювати свої мрії, робити те, що хочеться…, але бути в абсолюті щастя 24 години на добу – неможливо. Принаймні для мене.  І ті, хто мене переконує, що це не так – обманює або мене, або себе:)

Думаючи про такі категорії як “позитив” і “негатив” ми забуваємо про абсолютну цінність для кожної людини – ЩИРІСТЬ. І бути щирим у своїх виборах, настроях, ідеях і думках – для мене є єдиним правильним шляхом. Щирим з собою і зі світом.

Поділися своїми думками щодо цього?

Або якщо поділяєш мої – постав “+” в коментарях. Дякую!

Долучайтеся у  Спільноту Натхнення, де зможете знайти більше free роздруківок та майстер-класів для розвитку та здійснення мети!

Напиши, якщо тобі відгукнулося

Leave a Reply

Related Posts

Begin typing your search term above and press enter to search. Press ESC to cancel.

Back To Top
Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial
Facebook
Facebook
Instagram
telegram