Принципи: чому краще важче, ніж навпростець по життю?

Привіт, друзі. Сьогодні пишу на одному диханні і про те, що для мене є чітким і навіть не потребує обговорення. Проте часто бачу, що не всім це так очевидно, і тому трохи сумно. Я буду говорити про життєві принципи. Адже кожен з нас складається з мільйонів різних шматочків мрій, ідей, думок, уявлень про життя, певностей в поняттях, стереотипів. Особистість тому і унікальна у кожного, адже набір усіх цих шматочків є унікальною формулою – як ДНК.

Парадоксальним є явище співіснування таких різноманітностей, успішна або провальна співпраця, дружба, любов чи ворогування. А чарівною “абракадаброю” цих процесів, що стали запорукою взаємодії, є принципи.

Для мене люди поділяються на тих, що з близькими мені принципами, і на тих, що ні. Ви можете зауважити, що це дуже “чорно-білий” підхід до такого складного феномену і що завжди є щось сіре посередині.

Але я впевнена в тому, що усе складне складається з чогось більш простішого, а простіше – із ще простішого і тд. Відповідно усе складне для розуміння можна розкласти на більш прості складові, якими для мене і є принципи.

Скажу відверто, що з принципами жити важче, ніж без них. Це як з гіркою правдою в народній мудрості: важко сказати гірку правду, ніж солодку брехню. Ми кожного дня робимо вибори: одні на мікрорівні, одні більше глобальні.

Реально інколи хочеться піти легким шляхом: збрехати, щоб довго не пояснювати, не сказати, щоб не вибачатися, не заступитися, щоб потім не мати наслідків, промовчати, бо це ж не до мене… Часом просто ліньки вникати в усі ці ситуації і багато кому хочеться стати чарівною “квіточкою” і не думати ні про що:))) Але ми не квіточки.Ми люди і мусимо відповідати за свої вчинки, слова і думки.

Сьогодні в мене порив душі, ви вже вибачайте:) Але так хочеться, щоб кожен задумався над цим і перестав йти короткими легкими шляхами по серцях і головах інших. Потрібно завжди тримати в думках що те, що вам може здатися несуттєвим (пару слів, одна фраза), іншу людину може відвернути на все життя. Тонкі матерії людської душі…

І якщо повернутися до принципів, то насправді все так на поверхні і так очевидно, що просто вражає своєю геніальністю. Поділюся з вами трошки своїми переконанням і мені цікаво знати вашу думку щодо цього.

Щирість

Так виходить, що я постійно наголошую на цьому понятті і якщо провести маленьке дослідження, то напевно в кожній другій публікації на блозі ви може знайти щось про щирість. Бо це дуже широко: це про щирість з собою і  з світом навколо, також про щирість думок, почуттів, слів, дій. Це про щирість відносин і захоплень.

Як на мене – то це основа буття, бо без неї, все просто несправжнє і штучне.

Актуальним прикладом також є життя в соціальних мережах. Це тільки мені воно здається таким ванільним і несправжнім?

Добро і зло

Наче з старої казки з дитинства: є добрий герой і є злий дракон. Так і в житті, як каже одна близька мені людина: є люди або від доброго, або від злого. Іншого не дано і посередині не проскочиш.  Це вже нюанси, яка ситуація, які мотиви чи бекграунд, який в кого настрій чи характер.

Якщо подивитися стратегічно, то людина робить один цей великий вибір в житті і, вже ґрунтуючись на цьому, обирає свої цінності, принципи, думки, дії, слова…

Слово=Дія

Принцип, який стає ключем до поняття довіри і відповідальності. Якщо обіцяєш – роби, якщо не хочеш робити – не обіцяй. Елементарно, правда? Чому тоді стільки всього між цими двома словами відбувається: відмазки, брехня, спихання на когось іншого…?

Так визначається “вага слова” кожної конкретної людини в моєму житті. В кожного з нас є ті, хто точно зробить, якщо пообіцяв, правда? Заради таких людей слова хочеться також розбиватися об стінку, але виконувати свої обіцянки.

На сьогодні думаю вистачить, бо загружу вас перед вихідними:) Якщо вам цікаво, можу продовжити цю тему в наступних публікаціях. Ставте плюсик в коментарях, якщо це так…

Долучайтеся у  Спільноту Натхнення, де зможете знайти більше free роздруківок та майстер-класів для розвитку та здійснення мети!

Напиши, якщо тобі відгукнулося

Leave a Reply

Related Posts

Begin typing your search term above and press enter to search. Press ESC to cancel.

Back To Top
Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial
Facebook
Facebook
Instagram
telegram