200 книг за рік! А вам слабо? {Інтерв’ю}

Сьогодні хочу вас познайомити з чарівною дівчиною з Тернополя – Анею Лисенко. Після годинної розмови у мене з’явилося відчуття, що вже маю до кого їхати в це гарне місто і що  в просторах інтернету я знайшла людину, яку дуже розумію. Аня мене зацікавила тим, що кинула собі виклик прочитати 200 книг за рік в межах #bookchallenge_ua.

Що таке BOOK CHALLENGE в Україні?: Катерина Бабкіна та Марк Лівін розпочали нову пригоду, до якої запрошують долучатися усіх охочих! Вони поставили перед собою мету – прочитати за 365 днів 400 книг (по 200 на кожного). Письменники читатимуть видання українською мовою і своїми враженнями та думками щотижня ділитимуться на порталі «Buro 24/7». 

Перше моє питання до Ані щодо bookchallengе у мене було про час: коли вона встигає читати? Відверто кажучи в мене закрадалася підозра, що Аня – студентка і думки типу “ох, в мої студентські роки я би точно встигала”. Але я “самовтішання” розлетілися як кульбабки навесні. Аня працює на повноцінній роботі і встигає не тільки брати участь в букчеленджі, тобто прочитати 92 книги з кінця жовтня 2015. Аня ще робить круті огляди прочитаного на Youtube каналі, веде блог і пише свої власні твори. Тому відмазки сьогодні відміняються:)   Далі – пряма мова.

12407632_966077920114622_1909599940_nАню, з чого все почалося? 

Почалося все не з букчеленджу, а зі звичайного читання. Я читала багато і до цього, але коли побачила можливість долучитися до букчеленджу тут, відразу стрибнула на цей потяг  з думками “Кльово, давай читати книжки”. Тоді я не рахувала скільки треба буде читати в день і не мала конкретного переліку  книжок.

Яка твоя особиста мета в букчеленджі?

Я пишу. А тому дуже важливо багато читати, щоб адекватно оцінювати власне написання творів. Стаєш на місце читача і розумієш, як подати свою ідею, щоб це дійсно захотілось прочитати. Також, букчелендж впливає на розвиток моїх соціальних каналів: youtube канал, фейсбук, інстаграм. Таким чином ти долучаєшся до чогось великого.

Як ти вибирала книжки? 

Перші кілька місяців було легко і драйвово. Я нарешті дісталася до всіх книжок, які відкладала на потім та не мала часу прочитати. Вже пізніше я зіштовхнулася з реальною проблемою вибору книги і просто ходила по знайомих та позичала. Звісно не обійшлося без розчарувань. Було таке, що потрапляла на таке, що краще б в руки не брала:) Потім почала орієнтуватися на новинки та топ книги в рейтингах. Так легше знайти щось вартісне.

Я почала розуміти людей, які не люблять читати. Можливо їм просто не траплялося хорошої саме для них книги. Але це все лікується гарними книжками:)

Який формат вибираєш: паперові чи електронні книги?

Я починала з електронних і чимало прочитала саме в цьому форматі. Але зараз я перейшла на паперові. По-перше, “паперове читання” значно легше для зору. По-друге, новинки часом важко знайти в електронному форматі.

Що було найважче в челенджі? 

Підбір книжок. Спочатку, коли ти маєш уявлення що читати, все йде досить гладко. А потім приходить момент, коли реально не знаєш яку книгу обрати.

12519386_1134638029920605_1699852372_nЯк челендж вплинув на твоє відношення до читання? 

Коли я прочитала підряд п’ять відверто незрозумілих для мене книжок, я себе силувала взяти наступну. Тоді пропало бажання читати і читання перетворилося на роботу. Я почала розуміти людей, які не люблять читати. Можливо їм просто не траплялося хорошої саме для них книги. Але це все лікується гарними книжками:) Ще важливим є те, що ти сам собі обираєш ступінь важкості виклику. Серйозна книга на 500 сторінок, яка потребує вчитування і легка книжка на 50 сторінок за кавою – обидві рахуються в букчеленджі. Тому можна чергувати або обирати те, що зараз до настрою чи до душі.

Я думаю, що міряти книги кількістю – це нелогічно.

Порадь, як краще почати букчелендж? 

По-перше, дайте публічну обіцянку. Напишіть в соціальній мережі, розкажіть друзям і рідним. Це стимулює і почати, і не зупинятися в тяжкі моменти.

По-друге, складіть список. Пошерстіть рейтинги, огляди та статті про те, що люди читають (можна тут>>). Я почала реально звертати увагу на відгуки. Тепер формат “купити книгу і не читати, бо не сподобалося” – не пройде. Купив – значить читаєш. Тому краще купувати за рекомендаціями.

Якщо після 20-ти книжок ти готовий зупинитися, що робити? 

Потрібно мати мету і чітко її бачити. Якщо челендж – це питання “можу чи не можу”, то це і буде мотивувати, коли більше схиляєшся до “не можу”. Якщо ціль просто більше читати і в процесі формат букчеленджу не підійшов, тварто і зупинитися. Тобто, потрібно орієнтуватися на свою особисту ціль в цьому челенджі.

Читати і не читати – це не означає кращий чи гірший. 

Що буде далі? 

Зупинятися звісно я не збираюся. Вже планую наступний челендж, який я підгледіла у британської журналістки  Енн Морган (її блог https://ayearofreadingtheworld.com/) . Ідея в тому, щоб прочитати за рік 198 книг: по одній з кожної країни світу. Зараз займаюся підготовкою:)  Мені це подобається, бо якщо ми хоча б орієнтуємося, про що пише Європа, Америка чи наші сусіди, то я уявлення не маю, що пишуть десь в Африці чи Азії.

11379342_1678590925725705_1225073957_n

Про планування. Як в тебе це працює? 

Я перепробувала дуже багато різних варіантів, технік і методик. Зараз я зупинилася в форматі filofax: блокнот на кільцях формату А5, куди можна вкладати роздруківки. Це дуже зручно.

В мене є план на рік, який я кожного року заповнюю і обв”язково визначаю конкретну ціль в цифрах. Також,  роблю план на місяць , 3-4 цілі. І ідеально це доповнюється планом на тиждень на одному розвороті.

Я не знаю як люди можуть жити без планування. По-перше,  ти сам завжди включений і в тонусі, а по-друге, це приємний естетичний процес, який мене мотивує. Я релаксую.

Як ти приборкуєш свою лінь? 

Раніше для мене моменти загострення ліні викликали почуття самобичування. Ти себе мучиш, а воно не діє і ти не можеш себе зібрати до купи. Тому,  мій рецепт: коли дозволяє ситуація – я читаю.  Література для мене – це частина роботи, тож я себе так перехитрю, щоб не витрачати час дарма. Якщо обставини цього не дозволяють,  я намагаюсь сконцентруватися на своїй цілі і це мене також мотивує.

Також, якщо я визначаю, що ця штука не є важливою, то я її не роблю. Думаю, це нормально.

Кілька разів на тиждень я собі дозволяю піти в парк чи в кав’ярню та розслабитися. Зазвичай в суботу зранку я беру книгу і йду в парк, десь о 10-й потрапляю в кав’ярню. Ти релаксуєш і це так само мотивує щось робити далі, адже ти вже покайфував.

Про перфекціонізм.

Дуже важко почати. Так було з мої Youtube каналом. Я вже зняла кілька відео і боялася їх показати людям, бо вони неідеальні. Все-таки я себе пересилила і все-таки завантажила відео. Вже десь на 8-му відео я зрозуміла, що це цікаво не тільки мені і зараз думаю над тим, як підвищити якість та покращити формат.

Я впевнена, що якщо ви хочете щось здійснити, не сподівайтеся, що це буде супер-мега зразу. Спочатку потрібно спробувати і зробити, а потім по зрізу результатів, дивитися чи воно тобі підходить і чи воно комусь цікаве. Без цього підходу дуже важко зсунутися з місця.

Долучайтеся у  Спільноту Натхнення, де зможете знайти більше free роздруківок та майстер-класів для розвитку та здійснення мети!

Напиши, якщо тобі відгукнулося

Leave a Reply

Related Posts

Begin typing your search term above and press enter to search. Press ESC to cancel.

Back To Top
Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial
Facebook
Facebook
Instagram
telegram