Робота заради роботи: як зайнятість позбавляє нас тривоги і сенсу життя

Авторка статті
 Махнюк Анастасія ,
SMM-спеціалістка й редакторка блогу “Пошуршимо?”

«Я зайнята!». Фразу, яку ми чули мільйон разів за життя і стільки ж казали самі. Вона допомагала відшити надокучливих одногрупників в універі, додавали нам бали перед керівництвом на роботі, будувала стіну між нами й людьми, що частенько казали «Давай погуляємо», але найголовніше – вселяла спокій, що ми не стоїмо на місці.
Бути зайнятою у нашому соціумі це похвально й люди скажуть «От, яка молодець! Мотається, без діла не сидить». А який результат цієї зайнятості? То вже не популярне питання.

ЗВІДКИ РОСТУТЬ НОГИ У ЗАЙНЯТОСТІ

«Просто удайте що читаєте/пишете, якщо хтось зайде» казали в школі. Це слова вчительки, якій треба самій дописувати якийсь звіт, а не роздавати реальні завдання й ще контролювати 30 тінейджерів. Так дається урок імітації діяльності, досвід, що можна насправді не робити, а лише вдавати.

Або робота. Мабуть, у кожного другого був колега, що як впечений носиться по офісі з паперами «ксерити/надіслати/сканувати», а плечем піджимає смартфон й гучно вирішує «важливі питання». От тільки там де багато шуму-гаму не завжди стільки ж результату. А часом ми самі стаємо тим «колегою», тому що бути зайнятим – це бути в безпеці, ніхто не попросить про допомогу й не спитає про KPI’s проєкту.

Наша зайнятість буває вимушеною. Її породила трудова культура 8-годинного робочого дня. Немає доказів, що саме цей час є найбільш ефективним чи оптимальним для вирішення завдань. Саме тому у світі зараз тестують формати 6-годинного робочого графіка чи 4-денного. Тімоті Феррісс, автор книги «Працюй 4 години на тиждень», ділиться: «Я працював лише через відчуття необхідності бути зайнятим з 9:00 до 18:00. Я не розумів, що робота з дев’ятої до шостої – це не мета, це загальноприйнятний режим, якого дотримується більш людей».

ЩО ПРИХОВУЄ ЗАЙНЯТІСТЬ? Й ЧОМУ ВОНА ТАКА ВИГІДНА

Наживку зайнятості я проковтнула кілька років тому, коли вирішила «робити» бізнес у парі з партнерами. Графік склався так, як я про це міряла – вивільнилася купа часу на себе. Й замість того, щоб насолодитись цим сповна, взятися за вирішення фундаментальних справ, заради яких заварила власну справу – я ТРИВОЖИЛАСЬ. Як це всі працюють, а я ні? Не звикла до такого. Треба чимось зайнятися. І почалася карусель 100 разів глянути пошту-перевірити як працюють підрядники – старанно й з ентузіазмом зробити ще якусь дурню, яка не вплине на кінцевий результат, аби дотягнути до 18:00. Звісно, це було неефективно, тому що ніяк не наблизило мене до здійснення глобальних цілей, а лише заповнило порожнечу.

Ось дві загальновідомі істини, про які слід завжди пам’ятати:
1. Якісне виконання неважливого завдання не додає йому важливості.
2. Великі часові затрати, необхідні для виконання певного завдання, не завжди свідчать про його важливість.
А тепер закарбуйте у своїй пам’яті важливу річ: те, що ви робите, значно важливіше, ніж те, як ви це робите.
Тімоті Феррісс

ЧИМ СТРАШНА ЗАЙНЯТІСТЬ?

Якщо зайнятість така неефективна й не дає результатів, то чому ми й далі лишаємося світом вічно зайнятих людей? Тому що нескінченний список справ, коли немає часу й вгору глянути позбавляє нас тривоги й страху. Перекриває шлях до самопізнання, відповідальності за себе й результат своїх дій. Серед палаючих дедлайнів й «це треба на вчора» ми НЕ ставимо собі глибинних питань «чи я роблю те що треба?», «а чи добре я виконую свою роботу?», «чи є я там, де хочу бути?», на які треба шукати відповіді. Зайнятість дозволяє лишити все як є у зоні так званого комфорту, наповнює життя метушнею й позбавляє змісту.

Будьте продуктивними, а не лише зайнятими.

* заставку взяла у ютуб-блогерки Анастасії Key

Цей вислів з книги Тімоті Феррісса змінив мій підхід до життя. Я навіть ці слова поставила на заставку смартфона. Вони – моє щоденне нагадування робити по ділу й без імітації та метушні. Я усе частіше запитую себе «Навіщо я це роблю?», замислююсь який ефект мої дії мають на якість роботи/стосунків/мого здоров’я/життя загалом зараз і в далекій перспективі.
Для мене продуктивність – не зробити якомога більше й проставити галочки у планері, а жити усвідомлено й досягати цілей в ефективний спосіб.

Поставте собі питання «Я продуктивна чи просто зайнята?». І якщо ви ті щасливчики, відповідь яких «продуктивна» – поділіться своїм досвідом у коментарях. Вічно зайнятим і таким як я, що на шляху до продуктивності, буде цікаво почитати.

Вас може зацікавити це відео

Відкрито реєстрацію у WAITING LIST. Якщо ви бажаєте долучитися у спільноту “Пошуршимо?” – лишіть свої контакти у листі очікування. Щойно ми відкриємо наступний набір у спільноту – ви дізнаєтеся про це першими!
https://www.subscribepage.com/clubwaitinglist2020
Напиши, якщо тобі відгукнулося

Related Posts

Begin typing your search term above and press enter to search. Press ESC to cancel.

Back To Top
Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial
Facebook
Facebook
Instagram
telegram