Думки, коли тобі виповнилося 31

Минуло 15 років з часу, коли закінчила школу! OMG, яка я щаслива, що це було так давно і завершилося:) Школа не була для мене золотою порою і не лише через мою золоту медаль та усі супутні наслідки:))))  Я ніколи не розуміла правила гри, де потрібно комусь доводити, яка ти крута, де тебе оцінюють не за вчинками, а за словами інших людей і де ти сприймаєш це як норму середовища, бо не знаєш іншого. 

Після усього, що пережилося за ці 15 років, я щаслива мати чітке усвідомлення: ми самі створюємо свої правила життя та середовище. Це усвідомлення змінило мене, моє життя, оточення, цілі й загалом усе, що зовні й всередині. Саме тому, я прокидаюся сьогодні у свої 31 в абсолютному кайфі від свого віку, від того, що роблю і з ким це створюю, з величезною вдячністю моїм близьким і друзям.

Звісно, мова не йде про ідеальне життя:))) Якщо ви давно на цьому блозі, то знаєте – ідеальності як такої не існує. Якщо ви помічаєте її в своєму оточенні, то знайте – це картинка, яку для вас малюють. Потужною силою є прийняти неідеальність себе та свого життя. Це окриляє і дає право на помилку. 

Цей рік для мене став направду проривним: я звільнилася з роботи і почала 100% часу працювати у своєму проєкті мрії, переїхала в нове житло, почала нормально кермувати, набрала WOW команду.Разом ми запустили нову платформу, організували конференцію на 75 людей, апгрейднули Спільноту “Пошуршимо?” до майже 150 учасниць, створили авторські листівки, я почала писати авторську колонку на Happy Monday та The Kolo, а також вести свою програму на Radio Skovoroda. О, я провчилася 1 рік на магістерській програмі в LVBS і вперше виступала на радіо та TБ. 

Якщо в цифрах, то рік був WOW:

 • 49 статей написано на блозі>>>
 • 231 планерів розлетілося по всій Україні>>>
 • 164 людей об’єдналися в спільноті Пошуршимо?>>>
 • 6 місяців, 5 людей в команді і платформі Пошуршимо запущена>>>
 • 48 вебінарів всередині спільноти проведено>>>
 • 20 ефірів на публічних сторінках ФБ і Інстаграм
 • 13 майстер-класів створено на платформі>>>
 • 7 нових людей долучилося до створення проєкту
 • 12 програм на Radio Skovoroda проведено
 • 7 статей для інших видань написано і опубліковано (Happy Monday, Bit.ua, The Kolo)
 • 75 людей зустрілися на Конференції “Пошуршимо?”>>>
 • 12 модулів навчання LVBS (і домашніх робіт, що було для мене найскладніше) пройдено та здано
 • 14 книжок прочитано>>>>
 • 1 колесо в машині пробито:)))) 

А ще я почала пекти (а це для мене велика перемога), трішки розвиватися в напрямку ECO-споживання та здорового харчування. 

Пишу цей список для себе, щоб ще більше цінувати усе, що маю і себе саму. Бо також схильна знецінювати свої перемоги, а її радощі давити перфекціонізмом. Проте я активно працюю над цим. Чим більше створюю і здійснюю свої мрії, розумію наскільки успіх – не про цифри. 

Звісно цифри важливі мірила прогресу. Проте як тільки вони досягають мінімально комфортного значення , то втрачають свою силу. Продати 200 планерів чи 2000 вже немає різниці у відчуттях. Більше того, перші 100 зазвичай є найбільше значимими і  трудомісткими. До чого я веду? 

До того, що цінності – фундамент будь-якого життя. Які цінності – таке й життя, мрії, відносини й ми самі. Життя у злагоді зі своїми цінностями – це суцільний кайф, бо в тебе відсутній момент вагання і сумнівів у стратегічно важливих виборах та рішеннях. Усе життя ми шукаємо прояв своїх цінностей у світі: створюємо, пишемо, говоримо і таким чином збільшуємо присутність важливих для нас істин навколо. 

Перші 5 років для мене “Пошуршимо?” було викликом і боротьбою, а зараз поступово трансформується у базу створення сприятливого середовища для росту тих цінностей, у які я вірю. 

Спостереження: з кожним роком я все менше і менше піддаюся своєму страху. І чим менше страху в моїй голові, тим яскравішим і цікавішим стає пригода розвитку, створення проєкту, спілкування та життя загалом. Страх нас обмежує, це факт. Ці установочки, що сидять в голові, закривають горизонт і вартує лише трішки привідкрити цю ширму як ви побачите необмеженість можливостей, шляхів реалізації та причин для родості. 

Ось кілька думок, які я сказала собі 10 років тому: 

 • Всі відповіді всередині. Роби паузи і аналізуй, думай, вмикай голову при кожному рішеннї та виборі, не йди по колії, а шукай свою стежку. Став собі незручні питання і шукай на них відповідь навіть якщо важко. 
 • Не порівнюй себе з іншими, не біжи за чужими цілями. Пробуй, експериментуй, цікався і розвивай здоровий інтерес до різних речей та людей. Твій досвід – база твого пізнання світу. Порівняння – це пряме знецінення себе самої. Дивися на свій прогрес. Хоч це і не просто. 
 • Вчися сфокусовано працювати і роби паузи на відпочинок. Вчися відпочивати вже зараз, тому що будеш замаханою конякою все життя, кайфу тобі це не принесе. Все встигнути неможливо, встигай дійсно важливе, забудь про вдавану зайнятість – це шлях в нікуди. 
 • Розвивай цікавість до знань. Вчися постійно і захоплюйся процесом. Не тому, що тобі 21 і ти ще нічого не знаєш. А тому, що навчання – найпотужніший рушій внутрішнього прогресу. Обирай джерела уважно, але ніколи не зупиняйся в жазі до нових знань. 
 • Люби усім серцем. Коли знаходиш те, що варте твоєї любові, що відповідає твоїм цінностям, розумінню світу й робить щасливою – пірнай в це з головою. Будуть це стосунки, робота чи самопізнання. Коли ми щиро бажаємо росту і розвитку, любов усім серцем та віддача дає стократні результати. Люби себе, піклуйся про тіло і душу. 
 • Цінуй, приділяй час близьким і коханим. Це найцінніше, що в тебе є. Ці люди будуть з тобою і коли ти на гребені хвилі, і коли на дні. Шукай таких, що можуть щиро порадіти за тебе і поспівчувати, допомогти. 
 • Твоє життя – твої правила. Ніколи не забувай, що ти несеш 100% відповідальності за свої рішення і вибір. Ти можеш будувати своє життя таким, як його бачиш. Запасайся терпінням, це вимагає часу, але ти все зможеш. Вір у себе. 

Дякую в першу чергу своєму чоловікові:), усім учасницям Спільноти “Пошуршимо?”, команді, друзям та сім’ї, за те, що ви усі є і ви усі такі класні. Моє велике натхнення.

Напиши, якщо тобі відгукнулося

Related Posts

Begin typing your search term above and press enter to search. Press ESC to cancel.

Back To Top
Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial
Facebook
Facebook
Instagram
telegram