Налаштуйся на зміни і готуйся до праці. Огляд книги

Книга “Налаштуйся на зміни” чомусь не набула великого розголосу в Україні, хоча набрала тисячі позитивних відгуків в світі. Вона стала фурором в Спільноті “Пошуршимо?” і тому, я дуже рада поділитися своїми думками щодо неї тут. 

Ви задумувалися коли-небудь, чому одні люди потерпаючи невдачі, падають і здаються, а інші – підіймаються і пробують знову? Я завжди була впевнена, що у цьому є якась причина, але думала в розрізі таких понять як “сила волі”, “сила духу” чи “внутрішня сила”.  Ніколи не асоціювала це зі способом мислення.

Керол Двек перевернула моє уявлення, розподіливши мислення на два основних напрямки: фіксоване і те, що націлене на зростання. Ось як трактує це авторка:

Людина з фіксованим мисленням каже: “Я така людина – нічого не вдієш. Можна щось робити інакше, але основних рис характеру не зміниш”

Люди з мисленням націленим на результат: “Якою б не була людина, завжди можна суттєво змінитися. Завжди можна змінити характер і особисті риси”

У книзі чітко, легко і глибоко розкрито тему проявів цих способів мислення у різних сферах життя: спорті, бізнесі, стосунках з батьками та коханою людиною, у ставленні до успіху та провалів, в думках про себе та світ. 

Для мене також цікавим було пояснення наступних запитань:
  • Чому є люди, які постійно досягають нових цілей, а їм все мало?
  • Чому ми втрачаємо мотивацію, коли треба трішки напружитися?
  • Як люди стають одержимими самоствердженням?
  • Як виховувати дітей, щоб розвивати саме мислення націлене на зростання?
  • Як розвинути  мислення націлене на зростання в собі та помітити фіксовані установки (власні, своїх батьків або вчителів, оточення). 
Обговорення вражень від книги

Ось предметна розмова з Настею Махнюк, редакторкою блогу “Пошуршимо?”. Ділилися варженнями від книги, обговорювали моменти, що найбільше вразили. Переглянути тут>>>

☑️ Опановуючи новий спосіб мислення, ми відкриваємо для себе цілий світ. В одному світі – світі фіксованих якостей і здібностей – успішна людина має доводити, що вона розумна чи талановита. На першому місці – самоствердження. В іншому світі – світі, де все можна змінити, – треба просто вчитися. На першому місці – саморозвиток. 

☑️ Ми завжди стоїмо перед вибором: проводити роботу над помилками, чи творити світ, в якому помилкам не місце. 

☑️ “Стати краще, ніж бути”. Фіксований спосіб мислення позбавляє людей чудесної можливості кимось стати. Такі люди мусять відразу кимось бути. 

☑️ Без сумніву, люди з фіксованим способом мислення читали книжки, які вчать: успіх – найкраща версія тебе, а не визнання кращим за інших; провал – можливість, а не вирок; зусилля – ключ до успіху. Та ці люди не можуть застосувати таку філософію на практиці, бо основоположний спосіб мислення (віра у фіксовані здібності та якості) диктує їм зовсім інше: успіх означає бути більш обдарованим за інших; провал – це остаточна оцінка; зусилля – для тих, кому бракує хисту… Але це безкінечна боротьба. Бо щодня з’являється новий, і щоразу більший, дракон. Коли задачі ускладнюються, здібності, підтверджені вчора, можуть не прислужитися у виклику сьогодні. Саме тому такі люди змушені знову і знову самостверджуватися. Та куди вони прямують? Гадаю, часто просто бігають на місці: накопичують безліч звершень і не обов’язково досягають кінцевої мети. 

☑️ Перш ніж когось судити, згадайте: самих лише зусиль недостатньо: однакові зусилля різних людей можуть приносити різні плоди. Але яка іронія: у лідери прагнуть люди з фіксованим мисленням, а стають ними переважно націлені на зростання – такий собі бонус за любов до своєї справи.

☑️ Люди мають велику спокусу створювати світ, де вони досконалі (мені відразу згадується початкова школа, а вам?)…. Однак не обов’язково хапати зірки з неба – достатньо прагнути займатися цим та отримувати задоволення.

Те, що здатна засвоїти хоча б одна людина у світі, до снаги й майже всім іншим, якщо забезпечити їм належні умови навчання. 

☑️ Діти, які повірили в зусилля, сприймали складніше випробування так: знадобиться більше зусиль або треба вигадувати нові стратегії. Вони не вважали погано виконане завдання провалом, який відображає рівень їхнього інтелекту. 

☑️ Хто буде поруч у миті щастя (коли ви закохуєтеся в чудову людину; коли знайдете прекрасну роботу або отримаєте підвищення, коли у вашої дитини будуть великі успіхи). Хто щиро порадіє вашим новинам?
Провали і негаразди не загрожують самооцінці вашого оточення. Легко співчувати тому, з ким трапилося нещастя – це не зачіпає самолюбства. Але людям, чия самооцінка залежить від відчуття власної переваги, радіти вашим надбанням і успіхам геть непросто.

Яка думка вам відгукнулася найбільше?

Долучайтеся у Waiting List

http://club.shurshannya.com.ua/spilnota/

 

Напиши, якщо тобі відгукнулося

Related Posts

Begin typing your search term above and press enter to search. Press ESC to cancel.

Back To Top
Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial
Facebook
Facebook
Instagram
telegram