UA-159904187-2

Дива трапляються, якщо багато працювати, або як я шукала роботу на Новий рікІсторія пошуку роботи, висновки та рекомендації від Наталії Тимків, учасниці спільноти “Пошуршимо?”

За вікном добігав кінця листопад, коли мені надійшла звістка: «Компанія скорочує відділ, офіційна дата твого останнього робочого дня – 31 грудня». Що найчастіше мотивує людину? Вірно – дедлайн, що горить. Залишитись без роботи, без «фінансової подушки», та запланованою відпусткою на Новий Рік через 30 днів? Кажуть, все найкраще у житті трапляється з нами, коли ми цього не очікуємо. Тоді я так не думала.

 Першою моєю реакцією була мандрівка захопливим туром – заперечення, гнів, торг, депресія, прийняття. Я вписала в план на два дні – «страждати», але вже до обіду другого дня бажання скиглити та жаліти себе, закінчилось. І, оскільки з питанням «Хто винен?» я розібралась, то наступного ранку перейшла до «Що робити?».

Покроковий опис того, що допомогло:

1. Визначити: де я хочу працювати; як буде виглядати офіс; час добирання до роботи (для мене це 30-40 хв у громадському транспорті); які навички та вміння будуть необхідні, які з них у мене вже є; якими цінностями керується менеджмент компанії; що саме я там буду робити, як виглядатиме типовий робочий день; якими будуть мої колеги і який керівник; що я одягатиму в офіс. З цими питаннями мені допомогли кар’єрні коучі Ярина Коноварт та Уляна Ходорівська, з одягом – стиліст Галина Паньків.

2. Зайти на сайти пошуку роботи, і переглянути описи вакансій і завантажені резюме: який перелік обов’язків на потрібну вам посаду та зарплатні очікування, який необхідний рівень англійської, порівняти зі своїм резюме.

3. Редагування свого резюме. Мені допомогли – Canva, співробітник, який зробив мені гарне портретне фото, знайомі філологи та рекрутери (безмежно вдячна їм за це), які давали цінні рекомендації стосовно структури та коректури тексту; блог кар’єрного консультанта Юлії Шишенко щодо оформлення і назви файлу (у неї навіть є крутий курс для тих, хто шукає роботу, хоча мені вистачило порад з її блогу).

4. Підписка на розсилки вакансій – jooble, neuvoo.com.ua, work.ua, rabota.ua, djinni, dou, різноманітні сторінки та групи з пошуку роботи у Facebook. Додатково: скидайте своє резюме усім знайомим у FВ та LinkedIn – навіть, якщо зараз вакансії немає, можливо, вони знають про таку в іншому місці і зможуть вас порекомендувати (якось у LinkedIn мені написав корпоративний масажист, який шукав клієнтів. Я відповіла, що сама в пошуку роботи, і він порадив компанію, в якій у січні з’явиться вакантне місце, хоча вакансію ще не опублікували).

5. План кількості бажаних комунікацій з рекрутерами та співбесід на тиждень. В ідеалі – це мало бути 2 співбесіди, в реальності було різне: один тиждень – без жодної, інший – з трьома. Важливо! Не плануйте більше двох співбесід в один день. Пізніше поясню чому.

6. Підготовка до співбесід.

Пошукайте і випишіть собі інформацію про компанію – коли і ким заснована, який розмір компанії, які у них цінності, хто керівник відділу/директор компанії (профіль у FB та LinkedІn). Чим більше таких знань – тим краще: і ви знаєте про що питати, і рекрутеру зрозуміло, що вам небайдуже.

Складіть список своїх сильних та слабких сторін, усіх вмінь та навичок, здобутих раніше. Бажано про кожну сильну сторону мати реальну історію з життя – де ця риса стала вам в пригоді. У вас точно є такі історії, пригадайте!

Англійська мова. Я склала три короткі тексти англ. мовою – про себе, мої хобі, та професійний досвід і віднесла їх на перевірку своєму викладачеві з англійської. А потім вдома тренувалась перед дзеркалом, розповідаючи ці історії.

Якщо запитають про слабкі сторони – розкажіть, як ви боретесь з ними. Наприклад, раніше я постійно запізнювалась вранці на роботу. Проаналізувавши свій графік протягом кількох днів, я визначила скільки і на що витрачаю часу: гігієна, руханка, «ранкові сторінки», вибір одягу та взуття, приготування сніданку і тд. Вирішила перенести частину справ на вечір. Наприклад – увечері подивитись прогноз погоди на завтра і підготувати одяг та взуття; щонеділі придумувати меню сніданків на тиждень.

7. Співбесіди.

Приходьте на 10-15 хв швидше. Поспостерігайте за робочим ритмом компанії, як працює рецепція, про що розмовляють між собою працівники, уявіть себе в цій атмосфері і подумайте – чи хотіли б ви тут працювати. Пригадую, як в одній компанії, поки я чекала на розкішному шкіряному дивані і спостерігала за рибками у величезному акваріумі, на рецепцію до офіс-менеджера постійно підходили за ключем. Виявилось, що в двоповерховій будівлі лише один туалет, який має бути весь час замкнений. Очевидно, працювати там я не стала.

Співбесіда – розмова двох рівноправних партнерів – компанія шукає «свою» людину, а ви шукаєте «свою» компанію. Не бійтесь задавати багато питань (коли, як не зараз?), а розповіді про успіхи підкріплюйте фактами, і, якщо можливо, цифрами: «завдяки моїм зусиллям вдалось втримати двох ключових для проекту працівників».

Співбесіда – це самопрезентація, подбайте про зовнішність: одяг має бути чистий і попрасований, нігті – чисті і підстрижені, макіяж – денний, волосся чисте і зачесане. Також пошукайте вправи з ораторського мистецтва та статтю/книгу про сторітеллінг. Самопрезентація забирає багато сил та психологічних ресурсів, тому в один день не варто планувати багато співбесід – з кожною наступною знижується концентрація уваги, псується осанка, «заплітається» язик. Не надто схоже на кандидата, якого б хотілось найняти?)

Обов’язково просіть зворотній зв’язок у перші 24 години після співбесіди: «Що мені варто покращити, розвинути? Що є моєю сильною стороною, на Вашу думку? Якщо я не підійшла – то чому?». Якщо протягом тижня відповіді немає – ця компанія не ваша. Продовжуйте пошук.

Чим закінчилась ця історія? Вже в перших числах січня я отримала кілька пропозицій, а серед них від компанії, яка повністю відповідала моїм цінностям.

Отож висновки: знайте і любіть свою ціль (визначте її самі, чи з допомогою коуча), не зважайте на календар (одна рекрутерка написала мені 29 грудня), стукайте і вам відчинять (людина, яка у житті мене бачила двічі – роздрукувала моє резюме і віднесла своєму шефу на стіл), будьте добре підготовані. Успіхів у пошуках!

Авторка статті: Наталія Тимків, HR-Manager та учасниця спільноти “Пошуршимо?”

Ще раніше у нас з Наталею була цікава розмова про цінності, планування та HR. Це 30 хвилин корисної інформації й неочікуваних інсайтів.

Напиши, якщо тобі відгукнулося

Related Posts

Begin typing your search term above and press enter to search. Press ESC to cancel.

Back To Top
Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial
Facebook
Facebook
Instagram
telegram