ОБЕРИ СВІЙ! 4 способи планування року разом з експертами “Пошуршимо?”

Юхуууу, до Нового Року лишилося кілька тижнів і прийшов час добряче подумати над підсумками  та плануванням наступного року. І в мережі мільйон інформації на цю тему: як, куди і коли:)))

Я прихильник експериментів і пошуку свого. Комусь важливіше зануритися в деталі аналізу  своїх перемог, щоб мотивуватися більше, комусь – проаналізувати що не вийшло і зрозуміти, як цього уникнути в майбутньому.  Комусь потрібне усамітнення, а комусь продуктивніше це робити в групі однодумців.

Саме тому я вирішила зібрати думки експертів “Пошуршимо?” , з якими ми цього року працювали і розбирали різні теми в Спільноті Натхнення для того, щоб дати вам більше контексту, свободи вибору і прикладів.

Так, я вірю ви можете не гнатися за марафонами чи чиїмось практиками, а сформувати свою, особливу, приємну і ефективну. 

Адже саме з цього починається самоаналіз і формування свого бачення, свого методу планування та здійснення. Після прочитання цієї статті було би круто поекспериментувати і створити свою систему. Напишіть, як це спрацювало у вас в коментарях.

Маряна Лісовська

Поліглот, авторка проекту Language Lover, авторка майстер-класу “Навчитися вчитися” в Спільноті Натхнення

Як відбувається процес планування твого року?

Я використовую принципи самокоучингу, тобто певних відкритих запитань, які потрібно ставити собі і не спішити давати на них відповіді, а добре подумати. Запитання можуть бути різні, наприклад “яким я бачу свій ідеальний день / ідеальний тиждень цього року? Чого я хотіла би досягнути? Чому це для мене важливо? Що буде, коли я досягну своєї мети?” І так далі.

Добре задавати собі ці питання, коли є повний фокус і немає відволікань. Можна зробити це на природі, як варіант. Або у діалозі з другом, якому довіряєте. Потім я записую найважливіші для мене висновки і ставлю глобальні цілі на рік. З них виокремлюю цілі на окремі сезони, місяці.

Що вам допомагає не демотивуватися, коли не виходить здійснити задумане?

Стараюся робити висновки з таких ситуацій і перетворювати їх у свої перемоги. Бо однозначно вони мене чогось навчили. Часто у своєму блозі пишу про свої невдачі теж.

Які інструменти планування ти використовуєш протягом року?

Використовую TRELLO для фіксації цілей та відстежування їх досягнення. Люблю поєднання впорядкованості з творчістю — там можна вибрати дуже гарний фон для дощок з цілями, і це виглядає дуже мило.  Для подібних цілей ще підходить інструмент PADLET / ASANA.

Для щоденних планів використовую Google календар. Особливо люблю функцію регулярних подій у ньому та можливість ділитися календарем з іншими, це дуже зручно для планування.

Олександра Мельник,

Фінансовий та страховий консультант, авторка майстер-класу “Мої супер фінанси” в Спільноті Натхнення

Як відбувається процес планування твого року?

З аналізу головних досягнень та помилок минулого року. Та планування глобальних цілей на 5-10 років, аналізу, що для них було зроблено за рік.

Що вам допомагає не демотивуватися, коли не виходить здійснити задумане

У мене щодо цього питання трохи філософський підхід.
По перше, якщо зробила помилку, я вчуся і прагну її не повторити. Якщо ж розумію, що роблю все правильно, а результату немає, то розцінюю це як знак, що не в тому напрямку рухаюся. Я не вимагаю від себе нічого на 100%. Вже завжди є доля того,на що вплинути не можеш. Нарешті я навчилася ловити кайф від процесу. А не від результату.

Які інструменти планування ти використовуєш протягом року?

Ручка і блокнот! Багато блокнотів, на різні сфери і різні задачі. В цьому є магія. І я в це щиро вірю.

Олена Садома

Авторка програм відновлення енергії і ресурсності, авторка майстер-класу “СУПЕР ЗВИЧКИ” в Спільноті Натхнення

Як відбувається процес планування твого року?

Щороку це вибір орієнтирів на рік. Зазвичай в конкретних планах-цілях. А у 2018 не було жодної конкретної цілі, але були 10 цінностей для прокачування — по одній на місяць до жовтня. Від енергії і здоров’я до зухвалості. І тоді я просто з початку місяця робила максимум того, що уявляла для втілення в життя тієї чи іншої цінності.

Що вам допомагає не демотивуватися, коли не виходить здійснити задумане?

В якийсь момент я дозволила собі бути неідеальною. Це ОК, коли плануєш одне, а життя спрямовує в інший напрямок. І коли раніше я намагалась силою волі втиснути квадрат у трикутний отвір, а потім картала себе і знижувала свою самооцінку, то зараз усвідомленість допомагає відмежовувати — те, що можу контролювати, і те, що не можу. Намагаюсь знаходитися в першому списку, і не лізти змінювати другий.

Які інструменти планування ти використовуєш протягом року?

Пишу орієнтири на рік. Протягом року переглядаю і планую місяцями, тижнями і днями. Частіше по факту реагую на потреби сьогодні, ніж на плани року. Але якраз бачу для себе розвиток у виділенні своєї уваги саме довгостроковим планам, а не терміновим викликам сьогоднішнього дня.

А як ви плануєте свій рік? Можливо, ви це робите у супер натхненному місці  чи маєте особливий ритуал, скажімо, спочатку йога чи мантра вдячності.

Таня Пилипчук

Авторка проекту “Пошуршимо?”, засновниця  Спільноти Натхнення

Як відбувається процес планування твого року?

Моє планування року – це дуже кльовий ритуал, коли я знаходжу затишну місцину, виділяю собі кілька годин і насолоджуюся процесом. Але так було не завжди:)))  Зазвичай я його робила десь 1-2 січня, досить швидко, просто як список планів на рік. Мені здавалося, що цього достатньо.  І напевно так і було до періоду, коли я відкрила для себе поняття рефлексій та відчула прямий вплив самоаналізу на свої щоденні відчуття. Відтоді, я створила виклик “Мій супер рік”, щоб потік рефлексії спрямувати в ефективне русло планування і здійснення. Вже другий рік я друкую кольоровий вокрбук, йду в кафе  і вважаю це проявом уваги і любові до себе.

Що вам допомагає не демотивуватися, коли не виходить здійснити задумане?

Люблю читати історії людей, що мене надихають. Якщо заглибитися в деталі, то будь-яка історія створення чи розвитку чогось супроводжувалася провалами і поразками. Від розуміння цього стає легше сприймати свої.

Я досить схильна до самокритики і майстер в картанні себе:))))  Але чим більше приймаєш виклики і робиш щось нове та поза зоною комфорту, тим більше вчишся сприймати промахи нормально. Все в практиці.

Які інструменти планування ти використовуєш протягом року?

Обожнюю планувати в планерах і кожного сезону використовую сезонні планери “Пошуршимо?”. Власне тому я їх і створила:)))) Усі зустрічі та дедлайни нотую в Google Calendar для того, щоб отримувати завчасні нагадування. Планування поточної роботи по проекту та рутинні справи використовую Trello, дуже зручно.

Загалом дуже допомагають щомісячні сесії аналізу і планування місяць  в Спільноті Натхнення. Це працює як своєрідний копняк, що змушує зупинитися і подумати: чи туди я йду? чи я все добре роблю? як я себе почуваю?

Поділіться своїми лайфхаками планування року у коментарях, нам цікаво 🙂

Долучайтеся у  Спільноту Натхнення, де зможете знайти більше free роздруківок та майстер-класів для розвитку та здійснення мети!

Напиши, якщо тобі відгукнулося

Related Posts

Begin typing your search term above and press enter to search. Press ESC to cancel.

Back To Top
Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial
Facebook
Facebook
Instagram
telegram