5 лайфхаків успішного виступу. Рік говоріння за лаштунками

Я зняла своє перше відео весною 2018 року. Воно смішне, невпевнене, неякісне, але є. Я його спеціально не видаляю з ютубу, щоб бачити свій прогрес. А прогрес великий як зовнішній, так і в моїх внутрішніх відчуттях. Тому сьогодні хочу з вами поговорити про розвиток ораторства: мій шлях та лайфхаки.

Говорити – як сіяти зерно! Спочатку багато працюєш, а потім пожинаєш плоди.

Після виступу тобі всі кажуть: так, ти так заряджено виступаєш, ти заряджаєш, ти надихаєш, ти класно говориш…. а ти розумієш, що плоди твоєї праці приносять користь. Ми зайдемо трішки з іншого боку. Люди зазвичай йдуть на курси ораторство щоб навчитися говорити гарно і чітко на будь-які теми. Для мене це видається дуже складним, оскільки в моїй історії все навпаки: я прийшла до прокачування своїх ораторських навиків для того, щоб розказати гарно і зрозуміло СВОЮ тему. І тут суттєва різниця.

Останній рік – це мій виклик в розрізі ораторського мистецтва. Я знімаю багато відео, створюю відео-майстер-класи, даю інтерв’ю, записую сторіс і кожного місяця проводжу 4 вебінари… Тому пишу сьогодні усі інструменти, що в мене працюють.

ЯК ЗРОБИТИ, ЩОБ ВИСТУП ЗАПАМ’ЯТАВСЯ? 5 ЛАЙФХАКІВ З МОГО ДОСВІДУ

ПРОКАЧАЙСЯ В СВОЇЙ ТЕМІ

Так, для мене це основа будь-якого виступу. Бо коли ти віриш в те, що говориш – це надихає інших, а коли ти розказуєш про свій досвід – це наближує тебе до аудиторії і їх потреб. Надихати тою темою, якою сам гориш дуже легко! Бо ти наближуєш людей до свого бачення, ти усвідомлюєш, що можеш їм допомогти і ти чітко розумієш свій посил. Це допомагає не розфокусовуватися, а чітко доносити свої ідеї.

ТІЛЬКИ ТВОЯ ОЦІНКА МАЄ ЗНАЧЕННЯ

Недавно я виступала в школі разом з Help.In.Grow і я була досить впевнена в своїх силах. Я мала досвід, я мала тему, якою надихаюся і я мала…. зовсім чужу і зовсім іншу аудиторію. Дітям в 14 років звісно цікаво напевно послухати про мрії, цілі, дисципліну, саморозвиток, але не довше ніж 10 хв:) На 15 хвилині виступу я зрозуміла, що треба діяти інакше. Я почала задавати багато питань і кожні 5 хв фокусувати їх увагу на чомусь конкретному, не говорити занадто філософськи і жартувати

Не можу назвати це моїм найкращим виступом, але можу сказати, що я добре зорієнтувалася в ситуацію. І тому я – ОК. Я не картаю себе, що було неідеально, я зробила висновки і пішла далі.

ВСІМ ПОДОБАТИСЯ НЕМОЖЛИВО

Оооо, до мене це дійшло не так давно. Бо завжди хочеться, щоб усім було цікаво, щоб всі надихалися і рухалися до своїх мрій… Але тут не все залежить від спікера. Тут все залежить від моменту перетину: вдалого часу, правильного посилу і готовність чути. І від тебе у цій формулі залежить лише одна з трьох складових.

ФОРМАТ ВАЖЛИВИЙ

За останній рік мені вдалося провести 53 вебінари, 1 конференцію, 4 ефіри на радіо, 3 виступи оффлайн, записати більше 50 відео і навіть мати короткий ефір на телебаченні. І кожен формат по-своєму виклик. Бо на вебінарі ти намагаєшся зробити супер комунікацію, щоб елімінувати відчуття відстані. На конференції ти наповнений супер сумбурними емоціями і чітко говорити не так і просто. На радіо ти зважуєш кожне слово, бо люди тебе не бачать, а лише чують.

Проте у мене завжди в голові є відповідь на питання: навіщо я це роблю? Бо я хочу донести своє бачення і зробити КЛАЦ!!! в голові кожного, до кого доторкається “Пошуршимо?”

ЗНАЙДИ СПОСІБ ВГАМУВАТИ СТРАХ

Страх – це те відчуття, з якого починається кожен виступ. Ти можеш максимально підготуватися, ти можеш все організувати до найменшої деталі, але завжди є мандражик перед початком, бо все передбачити неможливо.

Я ЗНАЙШЛА СВОЇ СПОСОБИ БОРОТЬБИ ЗІ СТРАХОМ

  1. підготуйся в міру, але не занадто: я не люблю писати тексти і завчати їх. Я люблю мати занотовані конкретні думки і частини виступу. Все інше – це потік, що органічно вливається в розмову.
  2. виспись перед виступом: ох, це надважливий елемент успіху. Якщо я втомлена і мало спала, то запалу, енергії і натхнення не буде. А слова будуть плутатися.
  3. придумай як пояснити собі моментальний страх? В моєму випадку це може бути: “що це для мене буде значити через 5 років?”, “що найгірше може статися?”, “я вчуся і даю собі право на помилку”, “моє завдання поширити думку, все інше – деталі”

ЗАПИС КОНФЕРЕНЦІЇ МОЖНА ЗНАЙТИ ТУТ>>>

Долучайтеся у  Спільноту Натхнення, де зможете знайти більше free роздруківок та майстер-класів для розвитку та здійснення мети!

Напиши, якщо тобі відгукнулося

Related Posts

Begin typing your search term above and press enter to search. Press ESC to cancel.

Back To Top
Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial
Facebook
Facebook
Instagram
telegram