СТРАХ. ПЕРФЕКЦІОНІЗМ. ПРОКРАСТИНАЦІЯ (інтерв’ю і подкаст)

Якщо ви обираєте собі легкий шлях, намагаючись втекти від відповідальності, не думайте, що на цьому шляху вас чекають тільки радості і задоволення. Одного прекрасного дня вам доведеться повернутися, щоб прийняти на себе всю відповідальність, від якої ви намагалися втекти. @Мати Тереза

Не піддаватися своєму страху – напевно це було те, чого мене навчив мій чоловік на нашому першому побаченні:))) Це було в грудні 2013 року і це було те, що мені треба було почути саме в той момент. 
Часом, ми так боїмося і так хочемо, щоб все це скоріше завершилося, що не задумуємося, які можливості загалом відкриває нам ця нова ситуація і що ми можемо з неї винести. Таких ситуацій в моєму житті було дуже багато: і коли їхала в Київ навчатися, і коли йшла на першу співбесіду, і коли пробувала щось своє, і коли фейлила проекти, і коли робила помилки, і коли їхала в першу поїздку закордон.Фактично весь мій досвід будувався на моїх зусиллям побороти страх і піти далі. Просто зробити це. Навіть якщо неідеально. 

Аналізуючи далі, я зрозуміла, що ПЕРФЕКЦІОНІЗМ – це той самий страх, тільки 

Так, наша тема цього місяця є дуже широкою і вас може здивувати, чому саме таке поєднання ми розглядаємо в майстер-класі. Проте все йде зі страху.  СТРАХ зробити перший крок і помилитися, страх, що подумають інші, страх, якщо не вийде, страх бути посміховиськом. Цей страх я собі виростила до масштабних розмірів у школі разом з своєю “золотою медаллю”

А потім я зацікавилася плануванням і до мене дійшло, що ПРОКРАСТИНАЦІЯ – це страх почати і відкладання цього до нескінченності, пошук мільйона відмазок і повна демотивація. 

Саме тому, я страшенно рада вас познайомити з двома психологинями Оксаною Круц і Оксаною Поліщук, з якими ми шуршимо про СТРАХ. ПЕРФЕКЦІОНІЗМ. ПРОКРАСТИНАЦІЮ та з тим, як нам з цим працювати?  

ЦІКАВІШЕ СЛУХАТИ? ЛОВИ НАШ ПОДКАСТ

CКРИПТ ШУРШАНЬ ТА ОСНОВНІ ДУМКИ

00:00 Знайомство

Оксана Круц: клінічний психолог з основами когнітивно-поведінкової терапії, арт-терапевт, кандидат у психотерапевти за напрямком символдрама, спеціаліст з МАК, Член Української Спілки Психотерапевтів

Поліщук Оксана:  практикуючий психолог, арт-терапевт, кандидат у психотерапевти за напрямком символдрама та гештальт терапія, спеціаліст з МАК, Член Української Спілки Психотерапевті

05:54 Страх, як це відбувається з нашому мозку

Страх – це реакція на те, чого ми не очікуємо. І якщо ми щось робимо вперше – це абсолютно нормально почувати страх. Це закладено в наш мозок, природна реакція. Страх нас паралізує від того, що ми можемо все передбачити або підготуватися. 

ЛАЙФХАК 1: задати собі запитання “Що найстрашніше може статися, коли я це роблю?” Зазвичай відповідь допомагає заспокоїтися.

11:30 Страх і тривога

Страх виникає раптово, а тривога – це довготривалі роздуми про те, що може бути. Тобто ми її накручуємо і можемо підвищити рівень тривоги самостійно. Так само як і опускати. 

ЛАЙФХАК 2: щоб уникнути високу тривогу, потрібно накачати лобну кору. Цьому може допомогти Mindfulness. Філософія бути тут і тепер. Це підвищує нашу стресостійкість і запобігає рецидиву тривог та депресій. 

16:00 Майндфулнес 

Тривога-тривога, перейди на Ван Гога. Формальні практики майндфулнес – це довгі медитації та професійні практики, неформальні практики – це споглядання життя навколо. Усвідомлено пити каву, усвідомлено споглядати у вікно. Жити усвідомлено. 

18:12 Тиша в епоху галасу

В сучасному світі купа різних відволікаючих моментів. Ми майже не чуємо звуки природи. Зранку, коли ми прокидаємося від тривоги, варто відволіктись усвідомлено на свій навколо і перестати жити в своїй голові

ЛАЙФХАК 3: вправа усвідомленого пиття ранкової кави

21:30 Кайфування від процесу

Не здійснювати цілі, вмираючи з ними. А кайфувати від процесу. Прокачка лобної кори і майндфулнесу.

ЛАЙФХАК 4: Притча про монаха

23:15 Перфекціонізм і страх

Якщо дітей багато критикувати і думати в розрізі “а що скажуть люди?”, то виникає внутрішній страх помилки – тобто перфекціонізм. Основа нашої самооцінки, що може скластися як наслідок: завищені стандарти для себе. 

26:40 Моя історія перфекціонізму і комплекс “золотої медалі”

Ти страждаєш, що ти не найкращий. Ти порівнюєш себе з іншими і це дуже нездоровий наслідок шкільної освіти. Мої установки: 1) догодити всім неможливо 2) зробити ідеально майже неможливо. 

ЛАЙФХАК 5: тест на перфекціонізм

36:23 Прокрастинація – наслідок страху і перфекціонізму

Чим відрізняється прокрастинація від ліні? Прокрастинація – це страх почати, бо критика, бо не вийде і бо тривога. Лінь же – це відкладання без почуття провини. 

ЛАЙФХАК 6: прокрастинацію вбиваються маленькі дії. Мотивація

43:30 Мистецтво маленьких кроків

Важливо почати робити маленькі кроки в напрямку мети. Великі цілі демотивують. Маленькі досяжні цілі – дають мотивацію рухатися далі і таким чином  підкоряються великі цілі

50:09 Захист від прокрастинації – вміння казати “ні”

Хороший спосіб – це вміння лагідно відмовляти. 

58:06 На що звертати увагу, коли ти вибираєш психолога. 

Наважитися піти і спробувати поспілкуватися. Має бути безпечно і комфортно. Не боятися запитати про досвід роботи та напрямки психології.

Напишіть в коментарях “ЩО ВИ Б ЗРОБИЛИ, ЯКБИ НЕ БОЯЛИСЯ”

МАЙСТЕР-КЛАС ДЛЯ ПОГЛИБЛЕНОЇ ПРОКАЧКИ ТЕМИ>>> 

Долучайтеся у  Спільноту Натхнення, де зможете знайти більше free роздруківок та майстер-класів для розвитку та здійснення мети!

Напиши, якщо тобі відгукнулося

Related Posts

Begin typing your search term above and press enter to search. Press ESC to cancel.

Back To Top
Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial
Facebook
Facebook
Instagram
telegram