Де моя продуктивність? Частина 2 (огляд книги)

Привіт, друзі! За вашими заявками продовжую другу частину огляду книги “Рік продуктивності” (паперова>>>, електронна>>>>). Першу частину можна глянути тут>>> 

І хочу розпочати з розуміння того, що зайнятість і продуктивність – це дуже різні речі. Але в пастку супер-пупер зайнятості потрапляли думаю всі. Ти відчуваєш себе прямо таки на коні, всі справи робиш, одні галочки в списку справ і відчуття, що це твій день…. Так от, щоб зрозуміти чи був цей день продуктивним, подумай про його результати. Чи дійсно ви зробили крок в напрямку своїх цілей, чи дійсно ці справи були важливі і корисні? 

Я пам’ятаю, коли я працювала на своїй першій роботі в малому бізнесу, я була мега зайнятою людиною. Я бігала між університетом і роботою, нічого не встигала, але відчуття були дивні: я думала, що я дуже крута:))) що все це можу жонглювати, навіть жертвуючи сном і здоров’ям! 

Дивлячись на цей період зараз, я розумію, що в мене була ейфорія саме від зайнятості, а не від продуктивності. Звісно, результати були, але далеко не вся моя активність приносила результати. Саме тому зараз мені так важливо розуміти для чого я це роблю, що мені це дасть, які результати я отримаю. 

Звісно, 100% продуктивних і усвідомлених людей немає, і  я так само прокрастиную, часом вдаряюся в дрібні справи і виснажуюсь. Але мені здається, що поступово мистецтво свідомої продуктивності мені стає ближчим і зрозумілішим. 

Ловіть наступні цитати і якщо вам імпонує, думаю, це буде дуже продуктивним рішенням її прочитати:))))

Говорити про управління часом неможливо без розмови про управління енергією і увагою. Коли ми плануємо якусь справу, то насправді просто приймаємо рішення про те, коли саме хочемо вкласти в цю справу свою увагу та енергію.

Важливий не обсяг виконаної роботи, а її результат. 

Коли ви відчуваєте, що список справ зростає швидше, ніж кількість галактик у Всесвіті, найкращим виходом із ситуації здається попрацювати кілька додаткових годин. На перший погляд таке рішення є досить обгрунтоване: що довше ви працюватимете, то більше часу матимете на всі ті справи. На практиці ж подовження робочого дня означає зменшення часу на відновлення і підзарядку, а це, натомість, тягне за собою стрес та енергетичну кризу. 

Працюючи по 90 годин, я досягав лиш трішечки більше, ніж у ті тижні, що тривали по 20 годин. Тому перший урок: Контролюючи час, витрачений на певне завдання, ви контролюєте також енергію та увагу, вкладені в цю справу. Другий урок був такий: навіть якщо на папері мої досягнення за довгі та короткі робочі тижні здавалися однаковими, я почувався вдвічі продуктивнішим у ті нескінченні 90 годин. І хоч увагу і енергію витрачав геть нерозумно, моя продуктивність вирувала. Бо основним мірилом продуктивності була завантаженість, а не досягнення.  

Продуктивність поняття досить ефемерне, адже оцінити свої досягнення за день буває складно: набагато легше просто згадати завантаженість впродовж дня і на основі цього зробити висновок про продуктивність. Це пастка, у яку потрапляє майже кожен. Коли роботи в нас більше, ніж часу на її виконання, нам здається, що існує лише дві опції: працювати стандартні 8 годин і нічого не встигати або накинути до свого робочого тижня ще кілька годин. Цей експеримент відкрив мені очі на третю, менш очевидну, але значно потужнішу опцію: потрібно навчитися інвестувати більше енергії і уваги  у свою роботу, щоб за коротший термін досягти результату. 

Біологічний прайм-тайм: у кожного з нас бувають дні, коли нам вдається максимально легко впоратися з усіма запланованими завданнями. Трапляються також інші, коли попри всі намагання, взагалі неможливо зосередитися і взятися за роботу. А іноді ви наче все правильно робите, але для хорошого результату катастрофічно бракує енергії та уваги.  Усе це одна з найзагадковіших сторін продуктивності, що й визначає її ефемерну природу. 

Щоб продуктивніше працювати, потрібно робити це усвідомлено: стежити за рівнями своїх енергетичних ресурсів і мудро їх витрачати протягом дня. 

Тайм-менеджмент набуває певного смислу лише тоді, коли ви визначитеся , чого хочете досягти, та зрозумієте, скільки енергії та уваги на це потрібно. 

Як і тривалість робочого дня, структурованість теж має свою “золоту середину”: оптимальний баланс між роботою та вільним часом. Кожен день має бути достатньо структурованим, або досягти максимальної продуктивності, однак не надто жорстким, аби не почуватися безсилим. 

Що менше часу й уваги ви вкладаєте в щоденні дрібні справи, то більше цих ресурсів у вас лишиться для справді важливих завдань. Ваша мета – спростити роботу, щоб більшість доступного часу присвячувати справді продуктивним обов’язкам. 

Більше простору навколо важливих обов’язків дасть змогу глибше зануритися, усвідомленіше працювати та приділяти їм час і увагу, котрих вони заслуговують. 

Мозок людини створений для розв’язання проблем, встановлення зв’язків між поняттями і створення нових ідей, але не для утримання інформації, яку можна записати деінде. 

Мозок людини – неймовірно потужна думаюча машина, а не місце для зберігання інформації. Природа створила його не для цього. Що більше місця звільнити в голові, то яснішими стануть думки. 

Є дуже тонка грань, за якою продуктивність стає одержимістю. 

Неможливо постійно працювати усвідомлено, і саме тому продуктивність – це швидше мистецтво, ніж наука… Найпродуктивніші люди відрізняються від інших тим, що щодня вносять корективи у свій розпорядок і так додатково його оптимізують. 

Бути постійно зайнятим – це те саме, що бути ледачим, якщо така зайнятість не дає корисних результатів. 

Продуктивність не вимірюється зайнятістю чи ефективністю – вона вимірюється результативністю і досягненнями. Почуватися продуктивним – не означає бути продуктивним. Насправді зазвичай це навпаки. 

Не всі жертви, які ви можете принести задля продуктивності насправді потрібні. Головне – зрозуміти для себе, які з них варті ваших зусиль і часу, а які – ні. 

Напишіть в коментарях, яка думка для вас найбільш актуальна? Що вам близьке?

Долучайтеся у  Спільноту Натхнення, де зможете знайти більше free роздруківок та майстер-класів для розвитку та здійснення мети!

Напиши, якщо тобі відгукнулося

Related Posts

Begin typing your search term above and press enter to search. Press ESC to cancel.

Back To Top
Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial
Facebook
Facebook
Instagram
telegram