Чому супергерої плачуть або внутрішнє вигорання як результат твого вибору (відео)

Привіт, друзі! Сьогодні надзвичайно важлива тема, яка вийшла в ТОП 3  по актуальності питань читачів Пошуршимо? в опитуванні. Тільки з цього опитування я зрозуміла, що це не тільки я, хто заганяє себе, не розраховуючи свою енергію на усі справи і нищить цим самим і свій креатив, і мотивацію, і самого себе.  Саме тому, тема вигорання є нашою темою місяця в спільноті та я підготувала цілий майстер-клас про це…

Але давайте почнемо з історії про те, чому ми вважаємо, що ми суперлюди? Якось на 3-му курсі, поєднуючи роботу і університет, я спала по 4 години на добу, працювала в 3 рази більше, пила багато кави, ганяла як навіжена між мільйонами справ, ввечері пила коктейлі і вважала себе дуже крутою:)  У мене в голові крутилися думки про захмарну кар’єру, серіал “Секс і місто” і про те, що такою вона і є “ДОРОГА ДО УСПІХУ”.

На той момент я ще не задумувалася про поняття пріоритетів, своєї місії та цілей, свого життя, яке я створюю сама – я слідувала ідеалами, що побачила в телевізорі або навколо і вважала це своїм вибором. Так тривало 4 роки і потім разом з так званим “успіхом”, що обчислювався кількістю коштів у мене в кишені, я отримала відчуття абсолютного спустошення, повного фізичного і емоційного виснаження, купи побічних болячок, тривогу і безсоння…. Тільки тоді до мене дійшло, що це не ок і що мені потрібний інший темп.

Вигорання – це результат послідовного набору дій та звичок, які ми створюємо в своєму житті, що призводить в першу чергу до виснаження. А хронічна втома – до вигорання. Це моє визначення цього поняття і я не претендую на експертність, проте можу судити з свого досвіду.

Доводячи себе до вигорання, ми користуємося кількома міфами:

Я – СУПЕРЛЮДИНА

Мені не потрібен ні сон, ні спорт, ні нормальна їжа, бо я супергерой свого проекту/роботи/дому і можу все. Так так так, кожен з нас чув ці думки в себе в голові в якісь періоди життя і кожен, хто вчасно не зупинився на цій дорозі супергеройства  – зустрів розчарування.

Моє усвідомлення того, що здоров’я – це база для успіху перевернуло моє уявлення про те, як має виглядати мій ранок, моя їжа та тіло. Ми всі звичайні люди зі звичайними тілами, хоча це зовсім не означає, що у нас не супергеройська душа:)

ДОПОМОГА І ВІДПОЧИНОК ДЛЯ СЛАБАКІВ

О так, розкажіть мені як це просити про допомогу:))) А бажано розкажіть мені це ще 10 років тому. Звідки в нас береться хворе уявлення про те, що просити про допомогу,або брати паузу на відпочинок – це погано? Звідки ми собі зробили висновок, що бігти аби куди (не задумуючись навіщо і чи це мені дійсно потрібно) – це ознака успіху?

Як казав Грег Маккеона в книзі “Коротко і  по суті” (дивись огляд тут>>>) : 

Іти шляхом есенціаліста – означає відкинути саму ідею, що ми можемо все.Натомість слід іти на справжні компроміси та приймати складні рішення. У багатьох випадках ми можемо навчитись приймати такі рішення, за допомогою яких автоматично вирішаться тисячі інших майбутніх спірних моментів – відтак нам не доведеться потерпати і знову й знову ставити собі одні й ті самі питання.

Іти шляхом есенціаліста – це бути творцем свого життя, а не жити за стандартними налаштуваннями. Есенціаліст не приймає рішення поспіхом – він зважено відділяє кукіль від пшениці, позбувається неважливого, а тоді позбувається і перешкод, щоби шлях до важливої мети був певним і рівним.

ТУРБУВАТИСЯ ПРО СЕБЕ – ЦЕ ЕГОЇЗМ

Віддавати себе на 100% справі/сімї/проекту/волонтерсту/дітям/батькам/чоловіку/дружині…. це прояв благородства. Жаль в кіно ніхто не показує розчавлених, змучених, знервованих і стривожених таких супергероїв, які втратили вогник в очах і нічого не хочуть від цього життя, знаходячи розвагу в бокалах вина щовечора в кращому випадку…  

Хммм, якщо ж включити звичайну математику, то віддавати усе – це короткостроково і недалекоглядно. Це як з’їсти весь зефір сьогодні і не лишити нічого на завтра:) Значно стратегічніше тримати рівновагу і залишати все ж собі і часу, і зусиль, і натхнення, щоб творити синергію і ще більше крутих речей.

Турбуватися про себе – це нормально  і безпрограшна інвестиція для тебе самої/самого. Бо в кінці-кінців ти маєш 100% відповідальності за своє життя.

ЩО РОБИТИ?

Пишіть в коментарях свої історії, а ми зробимо статтю з ваших лайфхаків.

Долучайтеся у  Спільноту Натхнення, де зможете знайти більше free роздруківок та майстер-класів для розвитку та здійснення мети!

Напиши, якщо тобі відгукнулося

Related Posts

Begin typing your search term above and press enter to search. Press ESC to cancel.

Back To Top
Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial
Facebook
Facebook
Instagram
telegram