Що робити, якщо не знаєш, що робити? (відео//роздруківка)

Доброго ранку! Бувають такі моменти, коли ти прокидаєшся зранку і знаєш, що в тебе є багато важливих справ, які прямо горять. Але ти так само лежиш в ліжку, думаєш про цю снігову кулю завдань і нічого не робиш, незважаючи на їх терміновість.  Зазвичай, в мене це наслідок того, що я не розумію пріоритети. Тому мені здається, що геть усі справи важливі і термінові, їх усі потрібно робити одночасно і це викликає внутрішнє напруження і стрес.

Єдиний дієвим інструментом, що спрацював для мене – це розподіл задач по пріоритетності і будування послідовності, а не одночасності:) Тобто, замість того, щоб братися за будь-що, аби зменшити список запланованого, перше, що я роблю, це виділяю собі 10 хвилин для розбору пріоритетності і терміновості. І наша сьогоднішня роздруківка “Матриця Ейзенхауера”>>> стала дуже класним помічником у цій справі.

Розподіляємо задачі відповідно до важливості і терміновості та записуємо в матрицю. Цей метод працює як для короткострокових рутинних справ, так і до стратегічних цілей. Адже ми завжди маємо обирати з чого починати, а чим завершувати наш день.

Пріоритет 1. Вирішуємо важливі і термінові

Їх потрібно просто вирішувати з максимальною ефективністю. Бо вони вже в червоній позначці терміновості і вага їхньої важливості також велика. Немає куди відкладати, беремо і вирішуємося.

Пріоритет 2. Фокусуємося на важливих і нетермінових

Це саме ті завдання, які ми завжди відкладаємо, бо є щось терміновіше. Найцікавіше, що в цьому секторі матриці зазвичай збирається щось найцікавше: почати вчити мову, почати бізнес чи навести лад в своєму харчуванні. Вони не горять, але їх важливість на максимальній позначці, адже вони можуть змінити наше життя на краще.

Дуже сумно, що часто ми ці завдання просто відкладаємо. В той час, коли правильна дія – це фокусуватися!

Пріоритет 3. Уникаємо неважливі, але термінові

Я би сказала, що ми їх вирішуємо, але в енергозберігаючому режимі. Щоб залишилися сили для цікавіших і важливіших справ:)

Пріоритет 4. Лімітувати неважливі і  нетермінові

Стівен Кові в книзі “7 звичок надзвичайно ефективних людей”, де власне я цю матрицю і побачила, взагалі пропонує забути про ці справи, адже вони є найменш важливим і взагалі нетерміновими. Тобто вага їх результату буде також дуже маленькою.


Матеріали до теми: 

  • відео-пояснення, як користуватися матрицею>>>>
  • роздруківка для завантаження >>>>
  • підписуйся  на новини>>>>

Поставте “+” чи хочете спробувати такий формат пріоритезації.

А якщо вже спробували, то напишіть як результати? 

Долучайтеся у  Спільноту Натхнення, де зможете знайти більше free роздруківок та майстер-класів для розвитку та здійснення мети!

Напиши, якщо тобі відгукнулося

Related Posts

Begin typing your search term above and press enter to search. Press ESC to cancel.

Back To Top
Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial
Facebook
Facebook
Instagram
telegram