Ти отримуєш те, на чому фокусуєшся:) Лайфхак швидкого фокусування

Успіх у досягненні поставлених цілей напряму залежить від приділеної їм уваги. Зосереджуючись на своїй меті, ми забуваємо про все неважливе. Відповідно, у нас формується так звана “робоча пам’ять” – чітке розуміння того, які кроки потрібно зробити, щоб дістатися до мети. 

“Дивись уперед”, Майкл Гаят, Деніел Гаркаві.

Ми тут багато шуршимо  про планування: як правильно поставити цілі, як стимулювати себе їх досягати, як змусити себе працювати ефективно…  Але сьогодні буде трошки про інше…

Якось, приїхавши з відпустки, вже другі вихідні я не можу нічого робити. Режим збився, мотивації нуль і хочеться лише валятися в ліжку і читати книжки/дивитися фільми. Спочатку це було фізичною необхідністю, оскільки відпустка у мене видалася дуже фізично виснажливою. Але такий довгий період “ведмежого режиму” мене почав насторожувати.

Цілий день я пробувала почати робити хоч щось по суті і нічого з цього не вийшло. Тому діагностувала в себе брак фокусу і почала аналізувати як з цього стану вибиратися.

Перша ознака повного НЕ фокусу – це дуже часте переключення уваги з одного на інше. Я помітила, що навіть книги не можу прочитати більше однієї сторінки, не відкривши інстаграм чи не відволікшись на щось інше.

Другою ознакою є тотальна демотивація думати про щось конкретне. В голові скупчується неймовірна кількість думок про все, що завгодно, тільки не про те, що потрібно:)Як результат, час йде дуже швидко, нічого конкретного не робиться і стає дуже актуальною наступна фраза:

Хоч і кажуть, що час усе змінить, щоразу з’ясовується, що змінювати все доведеться самому (Енді Воргол)

\

Пропоную 5 спoсобів відновити зв’язок з своїми цілями і сфокусуватися


#1 Виключи телефон

Як показує практика телефон в таких випадках – це “зло”. Доведена до автоматизму звичка перевіряти е-мейл, фейсбук, інстаграм стає дуже загостреною в такі моменти демотивації. Виключи телефон на кілька годин, які планувалося використати на якусь конкретну задачу.

За останніми даними GlobalWebIndex, в середньому люди так чи інакше користуються інтернетом по 6 годин на день – це третина (а для когось і половина) від усього часу, яку людину проводить не уві сні. (Джерело>>>).Шокуюче, чи не так?

#2 Запиши цілі

Ти можеш використати вже заплановані ідейки на рік чи на місяць. В такому випадку їх просто потрібно оновити. Якщо ж такого плану немає, то можна просто занотувати найбільші цілі з конкретним дедлайном: місяць, рік, 3 роки. Сприймаю цілі не як необхідність, а які орієнтири. Вони твої помічники створити життя своєї мрії і зробити це мудро і структуровано.

#3 Розстав пріоритети

Дуже важливий крок – зрозуміти, що все і відразу не можна здійснити. Ти не супер герой, на жаль:) Тому варто пріоритезувати і зрозуміти що йде за чим. Тут тобі допоможе Матриця Тайм-менеджменту, яку я знайшла в книзі Стівена Кові “7 звичок надзвичайно ефективних людей”. Читай за посиланням

Автор наголошує на тому, що усі справи можна розділити на 4 категорії: 

  • Сектор 1 – терміново і важливо  – виконати негайно
  • Сектор 2 – важливо, але нетерміново – запланувати на пізніше, але виконати
  • Сектор 3 – неважливо, але терміново – можна делегувати
  • Сектор 4 – нетерміново і неважливо – завдання чи рішення, які можна не виконувати взагалі

Стівен Кові дослідив, що більшість  дійсно серйозних завдань відноситься до Категорії 2, і оскільки вони не дуже термінові (хоч і при цьому важливі) ми постійно їх відкладаємо. А замість того виконуємо термінові, але не дуже важливі завдання, які не приносять ніякого результату. Тому і з’являється відчуття “білки в колесі” без конкретного результату.

#4 Розпиши цілі на тижневій основі

Просто йди по пріоритетах і спробуй спланувати наступні кілька тижнів, згідно з занотованими цілями. Тобто першу ціль розбий на кроки і розплануй їх відповідно. За ці кілька тижнів ти вже віллєшся в робочий ритм і будеш в тонусі, щоб переглянути наступні кроки.

Тут тобі може допомогти будь-який з блокнотів в онлайн краманиці за посиланням>>>

#5 Знайди собі винагороду

Це важливо на даному етапі тому, що виконувати завдання потрібно з задоволенням. Я твердо вірю в те, що якщо ти рухаєшся до своїх цілей, то щастя – це невід’ємна частина цього руху. Звісно буде багато зусиль, випробування сили волі…,  АЛЕ це не виключає задоволення від того, що ти робиш і в якому напрямку йдеш:)

Ця стаття є конкретним прикладом, що цей метод є ефективним. Після двох днів роздумів над тим, щоб сісти за її написання –  вона таки створена і, надіюся, тобі також принесе  користь.

Сподобалося? Став “+” в коментарях і я буду продовжувати в тому ж дусі:)

Долучайтеся у  Спільноту Натхнення, де зможете знайти більше free роздруківок та майстер-класів для розвитку та здійснення мети!

Напиши, якщо тобі відгукнулося

Leave a Reply

Related Posts

Begin typing your search term above and press enter to search. Press ESC to cancel.

Back To Top
Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial
Facebook
Facebook
Instagram
telegram