Поверхові люди вірять в удачу… Сильні люди вірять у причину і наслідок

Книга Пітера Тіля “Від нуля до одиниці” – одна з моєї осінньої підбірки. Вереснева:)

Цю книгу я дочитала ще в останні вихідні вересня, але ніяк не могла приступитися до її огляду. Просто вона така комплексна і така послідовна, що дуже важко навіть виділити якісь уривки, що можуть бути правильно донесені без контексту. Потрібно передруковувати цілі сторінки, а то і розділи, щоб перенести дуже комплексний зміст. Проте, я спробую написати своє враження, та підкріпити його вирваними реченням:))

dsc_0475

listochok

Книга справила на мене велике враження, але для МЕНЕ тої, що цікавиться інвестуванням, стартапами, соціальним підприємництвом тощо. Мені здається, що це не література для загального розвитку; вона більше спрямована на цільову аудиторію. Вона чітка, лаконічна і дуже цікава; розповідає простими словами про те, чому в бізнесі потрібно мати гаряче серце і холодну голову, чому не потрібно надіятися на обставини (і в бізнесі, і в житті), але не виключати силу їх впливу, а також, як реалізувати успішний проект. Але не в сенсі, конкретний бізнес: кожен з нас і наше життя – це проект, який може приносити дивіденди (щастя, радість, успіх), або ні.

Пітер Тіль пропагує підхід унікального створення: ідея не копіювати, а створювати щось нове, що змінить світ.

listochok

“Суть концепту “від 0 до 1” в тому, що жодна мить в бізнесі не повторюється. Наступний Білл Гейтс не розробить операційну систему. Наступний Ларрі Пейдж чи Сергій Брін не створить пошуковий сервер. А наступний Марк Цукерберг не винайде соціальну мережу. Якщо ви копіюєте цих хлопців, то не вчитеся в них. Звичайно простіше скопіювати взірець, ніж зробити щось нове. Роблячи те, що ми вже знаємо, ми лише додаємо до вже знаного, спонукаючи світ рухатися від 1 до n. Але кожного разу, коли ми створюємо щось нове, ми робимо крок від 0 до 1. Акт творення неповторний, як і мить творення, а його результат – щось нове і незвичайне. ”

Так починаєтеся ця книга і в такому стилі написана і далі: просто, чесно і актуально, про реальних людей і реальні процеси.

listochok

Кілька слів про автора. Отож, Пітер Тіль – це відомий підприємець-мільярдер, який заснував PayPal, Palantir Technologies, а також є засновник венчурного фонду Founders Fund і багато іншого. Американець з німецьким походженням, який виділився серед когорти успішних мільярдерів своїм підходом до інвестування в новітні технології, що змінюють світ: Facebook, Space X тощо. Більше можна прочитати тут>>>.

listochok

Кілька цитат, які мене вразили. 

Усе залежить від нас. Ми не можемо вважати очевидним фактом, що майбутнє буде кращим, і це означає, що ми повинні працювати, щоб створити його сьогодні.

Парадокс навчання підприємництву полягає в тому, що така формула не обов’язково існує, адже кожне нововведення є унікальним, і жоден керівник не може наказати стати інноваційним у конкретний термін. Ба більше, я зауважив закономірність – успішні люди досягають успіху в найнесподіваніших сферах, і вони думають про сам бізнес, а не про формули.

У розпалі людської драми, люди забувають про те, на чому слід зосередитися, і замість цього думають лише про своїх суперників.

dsc_2796

Перемога очікує того, хто готується до неї. Люди називають це везінням. Ніхто не стверджував, що невдач не існує, але попередні покоління вірили в удачу, що дається тяжкою працею.

Для щастя потрібно “мати мету, досягнення якої вимагає зусиль. Крім того, людині необхідно досягти успіху у втіленні хоча б частини поставлених цілей. Усі цілі, до яких прагне людство Качинський розподілив на три категорії: (1) Ті, для досягнення яких потрібно мінімум зусиль, (2) Ті, для досягнення яких потрібно максимум зусиль (3) Ті, яких досягти неможливо, скільки б зусиль не прикладав”


Раджу цю книгу тим, хто працює в бізнесі, або має мету створити свою власну справу. Думаю, що саме підхід створення нового, а не копіювання іншого є важливим фактором не тільки в успішності стартапу, а в новому шляху розвитку економіки України.

dsc_0301

Долучайтеся у  Спільноту Натхнення, де зможете знайти більше free роздруківок та майстер-класів для розвитку та здійснення мети!

Напиши, якщо тобі відгукнулося

Leave a Reply

Related Posts

Begin typing your search term above and press enter to search. Press ESC to cancel.

Back To Top
Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial
Facebook
Facebook
Instagram
telegram