Плануйте гарно: путівник по органайзеру

У кожної людини день має 24 години, проте хтось встигає підкорити вершини, змінити світ чи врятувати чиєсь життя, а хтось – просиджує цей час між стрічкою новин та фейсбуком.

Сьогодні хочу вас познайомити із першим набором роздруківок, з якого почалися блокноти і та інші набори від Пошуршимо:) Незважаючи на те, що розробила його я 3 роки тому, він такий самий актуальний як і був:)

Принт-Органайзер – це гарний інструмент ефективного планування. Я розробила його тоді, коли повністю перейшла на фріланс і зрозуміла як це – повністю контролювати свій час. Звісно необхідно згадати, що я до цього моменту йшла довго, випробовуючи себе на міць і креативність.

Також, важливим є поняття мультизадачності. Особисто я, часом просто перебігаю від однієї задачі до іншої, на заглиблюючись в сам процес виконання, але тим самим створюючи тільки видимість роботи. Щоб совість не гризла:)

Саме тому, я створила гарний і ефективний інструмент планування, що дозволяє бути відповідальним за своє життя та рухатися до своїх мрій швидше і якісніше.

Сьогодні я покажу як це працює у мене і може працювати у вас:)

Отож, основні три принти, на які варто звернути увагу і якими я користуюся найчастіше – це плани на день, тиждень і місяць. Дуже важливо усвідомлювати алгоритм роботи з ними.

Promo 1ю2

(1) План на місяць

Цілком логічно, що починати необхідно з плану на місяць, де ви визначається фокус місяця, ТОП 3 цілі місяця, to do list, зустрічі та події. Зверніть увагу, що цей принт поділяється на дві частини, що заповнюються у різний період часу: на початку місяця та в кінці місяця (Аналіз місяця).  У мене зазвичай, аналіз місяця відбувається разом з плануванням наступного місяця.

(2) Тижневик

Далі продовжується робота над плануванням тижня. Фактично, я відразу намагаюся зробити начерки кожного з чотирьох тижнів відповідно до цілей місяця, аби цілі співпадали та не було авралу під кінець. Проте, важливо розуміти, що це тільки начерки, адже кожен принт є “живим”. В будь-який момент ви можете додати чи викреслити щось, змінити пріоритети тощо, адже життя дуже швидке і часто у нас виникає багато нового по ходу.

(3) План на день

Це найнерухоміша частина планування. Тут ви бачите розподіл на 3 секції, де кожна має своє призначення:

 • цілі (професійні та особисті): щоб визначити пріоритети дня
 • розподіл завдань по часовій шкалі: щоб розумно та гарно спланувати виконання завдання по годинах
 • to do list або лист справ: щоб деталізувати кроки виконання цілей
 • нотатки: записати все, що не стосується цілей але важливе для зберігання

Часом ваші завдання можуть повторюватися, але такий оптимізований планувальник дасть вам можливість робити вчасно саме ті завдання. що є найактуальнішими.

Інструкція

Наступний сет принтів призначений для планування ідей, проектів і пригод.

Promo 1ю3 jpg

(4) Mind Map

Для мене, як для 100% візуала,  мапування – це найкращий спосіб скреативити і знайти нові шляхи вирішення проблем. Мапувати можна що завгодно: ідеї, проблеми, проекти, плани, алгоритми… Я розробила мінімалістичну версію мапи, в якій можна домалювати та дописати те, що необхідно. Для більш глибокого планування можна використовувати купу безкоштовних сервісів майндмеппінгу >>>.

(5) План проекту

Основна ідея цього принта в тому, щоб ви визначили в чому суть вашого проекту (рядок “Опис”) та розбили алгоритм досягнення цілі проекту на конкретні кроки, а їх – на конкретні завдання. Це дозволяє мати чіткий план досягнення цілі проекту, що збільшує його шанси на успіх в рази:) Зверніть увагу на нижню секцію принта, де вам необхідно задуматися над перешкодами, з якими ви можете стикнутися в процесі реалізації та розробити план дій щодо запобігання негативних наслідків.

Придбати Принт-Органайзер можна за посиланням>>>.

(6) План пригоди

Взагалі, я великий шанувальник спонтанних пригод та подорожей, але судячи з свого досвіду, можу сказати, що мінімальне планування все-таки має сенс. Тоді пригода стає спонтанною, але в той же час застрахованою від жорсткий провалів. Тому, я виділила ті питання, що хвилюють мене перед мандрівкою:

 • плановані витрати
 • що зробити перед від’їздом – зазвичай щось важливе можна забутися
 • що відвідати, побачити, спробувати та зробити
 • контакти: готелю, страхівки, таксі, …
 • нотатки.

Інструкція 2

Далі – про цілепокладання.

Promo 1

(7) Мої цілі

Незважаючи на те, що я розробляю безкоштовні принти для цілепокладання на кожен місяць (деталі тут >>>), в цей органайзер я також додала принт, який допоможе вам комплексно подивитися на власні цілі та рухатися до свого збалансованого життя. Ідея в тому, що цілі розподілені на 9 категорій: стиль життя, фінанси, сім’я, кар’єра, стосунки, подорожі, душа, нові знання, здоров’я. Таким чином можна сконцентруватися на різних сферах життя та ще ближче наблизитися до гармонії і балансу.

(8) Прочитати

Не менш важлива сфера планування, яка має для мене особливе значення. Читання – це великий рушій розвитку будь-якої людини і моє особисте хобі. Але відбір потрібних і правильних книжок – це ще те мистецтво. Тому, коли я чую про щось, що мене цікавить – відразу нотую.

(9) Спрощуємо

Принт призначений для спрощення різних процесів щоденного життя, а точніше – щоденної рутини, яка зазвичай і буває першопричиною усіх виснажень та розладів. Отож, я спробувала виділити 7 питань, спрощення яких може якісно покращити ваше життя: робота, ранкова рутина, побут, гардероб, лінь, актуальні проблеми і відношення до. На заповнення необхідно виділити трохи часу, адже відповісти на питання “Як спростити/знизити свою лінь” – не так і просто:) Краще робити це на вихідних, після хорошого відпочинку і на свіжу голову.

Інструкція 3

Я не оминула і момент перенавантаження, виснаження чи просто ускладнення свого життя.

1.3.

(10) Розрядка мозку

О, ну тут повна фантазія і спонтанність. Я не заповнювала приклад, оскільки жодних правил чи порад щодо заповнення цього принта в мене немає. Просто записуйте сюди те, що заважає вам концентруватися на головному та не забувайте повертатися в кінці місяця до цих записів, щоб не загубити чогось важливого.

(11) 30 днів вдячності

Я щиро вірю, що в кожному, навіть найпаскуднішому дні, можна знайти те, за що потрібно подякувати. Давайте пам’ятати, що потрібно цінувати людей, слова, можливості, вчинки, …- все що нам зустрічається на дорозі. Подяка – це саме те почуття, що в мене виникає, думаючи про все те багатство добра навколо. Фактично, необхідно кожного дня протягом 30-ти днів за щось подякувати. Ніхто не каже, що це не можна повторювати кожного місяця:)

(12) Що придбати?

Цей принт здається дуже простим і навіть примітивним. Проте він має бути, бо цей інструмент допомагає не тільки нічого не забути, а купити саме те, що потрібно, не вестися на маркетингові трюки, а потім не вигрібати в кінці року купу барахла вдома. Та ще й +економія. Мені, як активному шопоголіку солодощів і різних непотрібних дуже гарних речей – незамінний помічник:)

Плануй гарно, досягай натхненно!

Долучайтеся у  Спільноту Натхнення, де зможете знайти більше free роздруківок та майстер-класів для розвитку та здійснення мети!

Напиши, якщо тобі відгукнулося

6 thoughts on “Плануйте гарно: путівник по органайзеру

 1. в одну папку поміщаються принти з органайзера на весь рік?

 2. Залежить від того, яку папку ви будете використовувати, Мар’яно.
  Наприклад у мене в папку поміщаються усі принти на 2 місяці (план на день, тиждень і місяця), та усі інші, які не мають часового обмеження (план проекту, пригоду, …). Після закінчення цього періоду, використані плани на день та тиждень я відправляю на чорновички, та поновлюю новими, а плани на місяць зберігаю для аналізу.

Leave a Reply

Related Posts

Begin typing your search term above and press enter to search. Press ESC to cancel.

Back To Top
Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial
Facebook
Facebook
Instagram
telegram