Як подолати стрес, задавши собі 4 простих питання?

Сьогодні хочу почати з життєвої ситуації, яка дуже знайома нам усім. Коли ми зустрічаємося з новим середовищем, новим видом діяльності чи просто з чимось незнайомим, це напружує і стресує, правда?І звісно тут грає роль досвід і рівень професіоналізму, але так чи інакше, доля невпевненості сидить всередині в кожному з нас.

Я пережила такий стан на цьому тижні, коли працюючи в компанії над новим проектом всього місяць, лишилася одна відповідальною за усю активність команди, оскільки обидві мої колеги пішли у відпустку. Здавалося б звичайна ситуація, а тим не менше вона мене струсонула. Адже я вже настільки звикла до того, що повністю впевнена в тому, що я роблю і як роблю, що відповідальність за результат в невідомому середовищі не давала мені спати цілу ніч:) У вас таке було?

Ми всі знаємо питання «зони комфорту» і те, що розвиток відбувається поза нею.

comfort-zone1

Я думаю, що почула цю фразу десь 5 років тому і активно намагалася виходити із своєї зони комфорту. Але часто тягар відповідальності (за проект, за результати, за щось важливе) нас так напружує, що ми забуваємо думати про розвиток і тільки те і робимо, що хвилюємося і нервуємо.

Вчора я почула і запам’ятала ті думки, що мене заспокоїли і дали поштовх подивитися зверху на ситуацію. Все це гарно звучить, але дуже непросте в імплементації. Проте я дуже хочу з вам поділитися, оскільки вірю, що це може допомогти і вам.

Отож, коли виникає реально важка або тривожна ситуація, дайте собі відповідь на наступні 4 питання.

1-ci1rcleЧи важливо це зараз?

Я думаю в конкретній ситуації кожен відповість «так». Адже саме тут і саме зараз все здається супер важливим, помилка наджахливою, а непорозуміння – надсерйозним. Це логічно, бо ми мислимо емоційно, і зараз ми можемо знайти мільйон доказів, що це важливо саме зараз.

2-1Чи буде це важливо через тиждень?

Тут звісно залежить від конкретної ситуації. В моєму випадку це буде однозначно важливо через тиждень, але не на  такому емоційному рівні, як сьогодні.  В іншій ситуації може бути така дрібниця, що вивела нас з рівноваги, про яку за тиждень ми вже 100 разів забудемо. То чому ж хвилюватися зараз?

3-1Чи буде це важливо за 5 років?

На це питання більшість з нас відповість негативно. Бо дійсно, 99% ситуацій і нюансів, що турбують нас зараз, що забивають нашу голову і не дають думати логічно і світло, будуть не те, що смішними через 5 років, ми про них навіть не згадаємо.

І тут мене попустило, бо коли картинка розширюється, важливість проблеми стрімко зменшується.

4-1Чи можу я ще щось зробити і чи можу ще якось впливати?

Це останній трюк, який може допомогти, коли ми переживаємо щодо якоїсь ситуації. Якщо ви зробили все, що від вас залежало, а може і більше, то не варто віддавати свої нерви просто тому, що ви не можете заспокоїтись. Дайте чітку відповідь на питання і заспокойтеся.

Подумавши над моїм стресом через призму цих чотирьох простих питань, я заспокоїлась, зробила більше, ніж очікувала і з гарним настроєм провела день. А напружена ситуація розрулилася наступного ранку і я про неї згадую тільки в цій статті. Таке смішне життя, і ми такі смішні.

DSC_0127

А як ви працюєте з своїми стресовими ситуаціями? Поділіться і, можливо, ви врятуєте комусь день чи ціле життя:)

Плануйте гарно разом з Лавкою>>> принтів та органайзерів

Долучайтеся у  Спільноту Натхнення, де зможете знайти більше free роздруківок та майстер-класів для розвитку та здійснення мети!

Напиши, якщо тобі відгукнулося

Leave a Reply

Related Posts

Begin typing your search term above and press enter to search. Press ESC to cancel.

Back To Top
Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial
Facebook
Facebook
Instagram
telegram