Моя і не моя Прага.

В навушниках Urban space Ukrainian Radio.

В записнику стоси списаних ідей

В наплічнику лептоп і зеніт

В голові думки про дім, батьків, війну, волонтерів, новинні інтерпретації і політичний дебілізм

У серці радість від нового і смуток за домом.

Така оце моя Прага, українська можна сказати. Я вже давно зрозуміла, що куди б ти не їхав, якби далеко не забіг – всередині лишаєшся всеодно тільки ти, хоч і серед інших декорацій.

Нове завжди заворожує.

І не тільки тому, що звичний рельєф, мова, щоденна активність та люди змінюються, а і тому, що нове життя відкривається перед тобою: з новими можливостями, ідеями, натхненнями і перепитіями.

Скачу по бруківці в  оточенні неперевершеної, але дуже подібної архітектури, купи іноземців, велосипедистів і собак. Задумала пити менше кави, а тут це так важко, поміж затишних кав’ярень і цукерень:)

Прага вже описана мільйони разів, зафіксована на незліченній кількості фото і відчута серцями тисяч мандрівників. Закручене павутиння вулиць, сходи на пагорбах вниз і вверх, червоні трамваї, що ніби і схожі на українські з Подолу, та все ж новіші. Візерунки на стінах будинків, скульптури, вітражі, грубі двері та цікаві балкончики.

Біль в ногах, голод в шлунку, зате естетичний оргазм.

Мистецька, цікава, свіжа, різноманітна, різнонаціональна, вражаюча, прекрасна……………, чужа, холодна і багатолюдна. Місто контрастів, чи не так?

Більше всього вражає контраст пражської богеми і далеко не богемних молодих і безпритульних, накурених, наколених, наштиряних, набуханих…. Їх багато тут.

Таке воно сучасне суспільсто, де ти або пан або пропав.

Якщо прокинешся в 5-й ранку, то зафіксуєш тишу, спокій ще невимкнених ліхтарів, порожність вулиць, туман, неймовірну красу пражських мостів та річки Влтави. Дивовижне видовище.

Кажуть цей найкращий час, щоб оцінити велич Карлового мосту. Я ще до нього не дійшла так рано:)

Напиши, якщо тобі відгукнулося

Leave a Reply

Related Posts

Begin typing your search term above and press enter to search. Press ESC to cancel.

Back To Top
Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial
Facebook
Facebook
Instagram
telegram