“Хочу бути художником!” – Катерина Білокур

Нещодавно в Мистецькому Арсеналі закінчилась виставка великої майстрині живопису  Катерини Білокур. Не можна було не відчути ніжність кольорів, красу переходів, чіткість ліній та тонкі роботи художниці. Мене Катерина Білокур полонила ще в шкільні роки, і  з того часу, усі квіткові мотиви чи то в моїх малюнках, чи у інших принтах асоціюються з нею.

На виставці дуже чітко проводилися паралелі стражденної жіночої долі, яка пожертвувала собою, своїм особистим життям та благополуччям заради мистецтва. Я би сформулювала це трохи по-іншому. Життя художниці, без можливості отримати освіту, без будь-яких мотиваторів до мистецтва крім свого внутрішнього непероборного стержня, якому не можна опиратись, життя повне страждань обох війн, голодомору та концентрованого комунізму… – для мене це символ життя українського народу. Жінка чи чоловік – це не так суттєво в даному контексті.

Важливим є те, що крізь асфальт усієї чорноти, що є у світі, сила волі і щире бажання завжди проб’ється барвами квітів.

“Чому ми не зробили Білокур культовою художницею, як це зробили з Чюрльоніса прибалти? Бо в нашому суспільстві було абсолютно хибне уявлення про саму культуру. Білокур віднесли до примітивістів. Хоча вона насправді є космічним явищем. Якщо ви придивиться до кожної її картини – це погляд з висоти, з неба. Це рідкісна космічна постать, яких дуже мало в світі”, – прокоментував  виставку письменник Павло Мовчан.

Напиши, якщо тобі відгукнулося

Leave a Reply

Related Posts

Begin typing your search term above and press enter to search. Press ESC to cancel.

Back To Top
Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial
Facebook
Facebook
Instagram
telegram