ДОБРО і ліхтаревий парад. Острів Ломбок

Я вірю в добро.

Я впевнена, що хороші люди є скрізь, і якщо ти відкритий серцем і стараєшся, хоча і не завжди виходить, робити хоч трошечки хорошого для інших, це добро повертається в кратних розмірах, як і посмішки, радість, надії,….

Изображение 3429

Знаю, що це, можливо, звучить досить банально, проте після цієї історії я вірю в це ще більше.

Отож, після навіженого Балі і гармонійного та казкового Гілі, я думала, що вразити нас пляжами, океанами, атмосферами буде дуже важко, і навіщо? Проте, як я писала в попередньому пості, наша дорога Балі-Гілі лежала транзитом через острів Ломбок. І, коли ми вирішили повертатись на Балі, було просто неправильно не побути хоч одну добу на Ломбоці. Проте, коштів в нас уже було взагалі обмаль. Тому, ми думали на одну нічку заскочити на якийсь пляж зі спальничками і зранечку поїхати вже додому.

Изображение 3444

Отож, ми приїхали в той самий портик  на грузовому човні ‘Гілі – Ломбок’ і хотіли добратись до Кути Ломбок (нам порадили саме цей пляж, оскільки він був трошки далі, але не таким людним).

Изображение 3445

Таксисти в порту не вірили, що  в нас немає грошей, і тому, ми просто пішли пішечки, щоб вийти на головну дорогу.  Через кілометра два (а було +40)) біля нас зупинився маленький автобус, зовсім пустий, якому було по дорозі. О диво)

Изображение 3418

Ломбок нас зустрів досить привітно. Особливо було дивно бачити мавпеняток прямо біля дороги. Десятками вони чекали перехопити якоїсь їжі від проїжджаючих. Здавалось, ми заглиблюємося в джунглі.

Потім був ще один автобус, машина і,нарешті, ми на Куті.

Нас висадили біля казкового ресторанчику з дерев’яними столиками і хатинками прямо на пляжі. Грала релаксуюча музика, але було зайнято лиш 2 столика. Ми  звісно ж не мали ніякого наміру сидіти в ресторані, але були настільки втомлені, що сіли просто на пляжі біля самих столиків і затихли, кожен в своїх думках. Гілі так впливає:)

Изображение 3460

Ми так просиділи годинки 3 і потім познайомились з хлопчиком, що працював в цьому закладі (як виявилось, він онук власниці).

Його англійська була трохи ламаною, проте він намагався з усіх сил і ми так і проговорили до самої ночі. Коли вже випірнули зірки,  ми розклали свої спальні речі і говорили, говорили, говорили.

Ломбок – дивний острів. Люди тут дуже хочуть зробити свою землю такою ж, як Балі, і дуже зазадрять балійцям, бо там – гроші рікою.

Проте вони, напевно, не розуміють унікальність свого острову. Пустинно, але комфортно, недорого, проте добратись проблемно.

Вони ще щиро радіють гостям, а не сприймають їх, як ходячих гаманців.

Изображение 3422

Тут живуть бідно. Дітки від 3 до 14 років бігають по пляжах зі сплетеними сестрами чи мамами браслетиками по 1 долару і просять їх купити.

Так, не продають, а саме просять. Вони змалку говорять англійською, хоча не вчать.

Маленький Man 9-ти років розповів нам, що живе в сусідньому селищі за 8 км, але приїжджає сюди заробляти, щоб було чим платити за школу. А вдома у нього традиційний будиночок, проте він спить на обладнаному дереві. Він дуже пишався кепкою, подарованою американцем і говорив вже, як дорослий.

Изображение 3464

Слухати це страшно, бо усідомлюєш, як мілко ти мислиш і як мало ти знаєш, щоб робити якісь висновки.

DSC06458

Ці дітки так і ночують на дерев’яній терасі цього ресторанчику. Всі розуміють.

Вночі тут особливо гарно.  Пляжу фактично не видно. Як тільки стемніло, пустинна гавань раптово перетворюється на ліхтаревий парад.

Десятками з’явлються вогні прямо у воді, і ми ніяк не могли зрозуміти, що це. Немов світлячки, вони рухались і вся ця дивовижна вечірка продовжувалась кілька годин. А потім все зникає, наче магія якась.

Виявляється, це нічні рибалки, що приманюють рибу світлом і в малесеньких човниках виходять щоночі на рибалку.

Виглядає, немов з дна піднялися боги і бавляться вогнями. І це довершується бездоганним зоряним небом і теплим бризом.

Ми могли вже не спати, говорячи про шлях, мрії та релігію.

Ломбок, думаю, ніколи не буде таким як Балі. І це добре. Причиною є релігія, що дуже важлива в Індонезії. Вона є основою життя тут.

На Балі – хінду (96%), на Ломбоці – мусульманство (98%). Тут буде ненормально купатись в купальниках, наприклад, якщо ти хоч трошки толерантний. Хоча я можу судити лише по одному пляжу)))

Изображение 3463

І врешті про ДОБРО.

Наш друг  нам просто не дозволив ночувати просто неба. Він віддав свою хатинку із очерету, а сам спав на терасі з дітками-продавцями. На наступний день підготував нам сніданок, провів екскурсію.

Изображение 3453

Ми провели на Ломбоці 2 доби, хоча планували лиш одну нічку і повернулись на Балі з 5 доларами на трьох.

Проте, Ломбок для мене залишився островом переосмислення і добра.

Напиши, якщо тобі відгукнулося

Leave a Reply

Related Posts

Begin typing your search term above and press enter to search. Press ESC to cancel.

Back To Top
Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial
Facebook
Facebook
Instagram
telegram